Щодо застосування понижуючого коефіцієнта під час зустрічі
Запорукою впевненого поступу діяльності фіскальної служби є забезпечення відкритості і прозорості, зміцнення гармонізації стосунків з платниками податків.
Так, нещодавно в ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві відбулася зустріч начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Світлани Чубки з платниками Печерського району. Темою спілкування - застосування понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску при нарахуванні і виплаті заробітної плати.
Розпочавши захід, начальник управління повідала присутнім, що згідно Закону України від 02.03.2015 року № 219 – VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у 2015 році понижуючий коефіцієнт 0,4 застосовується до ставки ЄСВ у разі виконання платником одночасно таких умов:
- база нарахування ЄСВ із розрахунку на одну застраховану особу у звітному місяці збільшилась на 20 % і більше порівняно із середньомісячною базою нарахування ЄСВ платника за 2014 рік;
- після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу у звітному місяці становитиме не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
- кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховано виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не стосується осіб – підприємців і фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.
Присутні на зустрічі платники задали ряд питань, що їх цікавили. Відповідаючи на питання Світлана Борисівна зазначила:
- Коефіцієнт застосовується при нарахуванні зарплати фізичним особам як за основним, так і не за основним місцем роботи. При розрахунку коефіцієнта показники за 2014 рік визначаються на підставі звітності з ЄСВ. У разі застосування коефіцієнта необхідно зазначити про це у звіті.
Також посадова особа наголосила, що при остаточному розрахунку може виявитись, що умови для застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску у звітному місяці не були виконані, то відповідно застосування зниженої ставки до авансових внесків не є правомірним. У разі несплати, неповної сплати або несвоєчасної сплати суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), п. 6 частини 11 статті 25 Закону № 2464 до платника єдиного внеску може бути застосовано штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. Розрахунок зазначеної штрафної санкції здійснюється при проведенні перевірки.
Наприкінці зустрічі Світлана Борисівна зауважила:
- Якщо платник ЄСВ, який застосував коефіцієнт і не сплатив нарахований ЄСВ у встановлені строки, втрачає право у майбутньому застосовувати коефіцієнт до повної сплати виниклої заборгованості.
ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві