Результати брифінгу заступниці міністра охорони здоров’я України Світлани Шаталової за 11 лютого
Наприкінці 2020 року Державне підприємство «Медичні закупівлі України» зірвало закупівлі 108 з 483-х позицій лікарських препаратів та обладнання на суму 949,7 млн грн. Ця сума повернулась до загального фонду Державного бюджету як не виконана у межах бюджетного року.
МОЗ змогли вчасно перенаправити частину коштів, які мали фактично «згоріти», на закупівлю вакцини проти COVID-19.
Крім зазначених зривів у закупівлях, підприємство також не спромоглося вчасно здійснити фінансові операції: на 163,6 млн грн за напрямком антиретровірусна терапія, 100,5 млн грн за напрямком серцево-судинні захворювання, 60,3 млн грн за напрямком доросла онкологія, 10,2 млн грн за напрямками дитячої онкології, розсіяного склерозу, ДЦП та ідіопатичної дистонії.
Службова недбалість цього закупівельного підприємства повинна призвести до серйозних висновків відповідних державних органів, а також якнайшвидшого призначення наглядової ради на цьому підприємстві для належного контролю.
Міністерству охорони здоров’я вдалось знайти рішення, як забезпечити українців потребою у ліках. Необхідні кошти буде залучено з рахунків міжнародних закупівельних організацій, які залишились невикористаними в результаті економії за 2016, 2017, 2018 та 2019 роки.
Наприкінці минулого року до України прибула друга велика партія ліків для орфанних пацієнтів. Програма Орфанні метаболічні 2020 виконується відповідно до плану, без затримок.
Джерело: МОЗ