Результати брифінгу заступниці міністра охорони здоров’я України Світлани Шаталової за 04 березня
Наказ МОЗ від 19 лютого 2021 року містить вимогу до керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров`я забезпечити нерозголошення інформації щодо виробників та постачальників, а також ціни на вакцини проти COVID-19. Вимоги ініційовані виробниками вакцини. За їх порушення передбачені штрафні фінансові санкції або навіть розірвання контрактів.
До України приїхали нові вакцини, призначені для планових щеплень за календарем, а саме, вакцина для профілактики поліомієліту - 700 000 доз, анатоксин для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигену – 1,5 млн доз, анатоксин для профілактики дифтерії та правця - 300 000 доз.
1 березня надійшла вакцина для профілактики кашлюку, дифтерії та правця - 600 000 доз. Загальна сума коштів, витрачених державою для закупівлі імунобіологічних препаратів – майже 16 млн грн. МОЗ планує, що препарати будуть розвезені по регіонах й уже наступного тижня стануть доступними для населення.
КМУ підтримав ініціативу МОЗ про виділення коштів на вакцинацію населення проти COVID-19. 1 мільярд 482 мільйони гривень виділять для оплати медичних послуг медикам, задіяним у заходах з боротьби проти COVID-19.
За дорученням МОЗ, НСЗУ створить додаткові стимули, запровадивши новий пакет медичних послуг у Програмі медичних гарантій.
341 мільйон 600 тисяч гривень виділять лабораторним підрозділам МОЗ, які займаються заходами з тестування хворих на COVID-19.
МОЗ знайшло спосіб підримати медиків, які ведуть боротьбу з пандемією. Загальна сума коштів – 1 мільярд 823 мільйони 600 тисяч гривень доплат.
Джерело: МОЗ