Результати брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова за 28 січня
Вчора на засіданні уряду були ухвалені ініційовані МОЗ проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» та постанова КМУ «Деякі питання щодо договорів керованого доступу та зупинення дії абзацу першого пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. №333», які надалі регулюватимуть договори керованого доступу.
Курс терапії одного пацієнта зі спинальною м'язовою атрофією, якою страждають здебільшого діти, коштує 12,3 млн грн на рік, лікування лімфоїдного лейкозу — 4-6 млн грн на рік. Таке лікування для громадян зазвичай недоступне через його високу вартість.
Завдяки впровадженню договорів керованого доступу держава закуповуватиме за бюджетні кошти дорогі інноваційні лікарські засоби (зокрема оригінальні біологічні лікарські препарати) для лікування важких захворювань в умовах відсутності в країні генеричних препаратів.
Механізм укладення договорів керованого доступу включатиме обов’язкову процедуру державної оцінки медичних технологій з подальшим винесенням рішення про укладення договору керованого доступу та конфіденційний переговорний процес.
Договір керованого доступу може бути фінансовим (тобто передбачати знижку до ціни, безкоштовну поставку на початку лікування тощо), заснованим на результаті (коли оплата відбувається лише за результатами або за умови накопичення інформації про ефективність лікарського засобу) або комбінованим.
Якщо в Україні відбулася реєстрація генеричного лікарського засобу, договір керованого доступу підлягає достроковому розірванню.
Джерело: МОЗ