Результати брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова за 28 грудня
За минулий тиждень в Україні було виявлено 59 381 випадок захворювання на COVID-19, тоді як позаминулого — 70 327. Проведено 203 954 тестування методом ПЛР, тижнем раніше — 250 417. Також було здійснено 58 063 експрес-дослідження на виявлення антигену, позаминулого тижня — 34 058. Минулого тижня за допомогою експрес-тестування виявлено більше 14 тисяч випадків інфікування, які увійшли у загальну статистику щодо захворювання на COVID-19.
Минулого тижня до медичних закладів було госпіталізовано 15 907 осіб. У лікарнях перебуває більше 25 тисяч пацієнтів як із підтвердженим діагнозом, так і з підозрою на COVID-19.
В Україні фіксується значне зниження кількості звернень щодо проведення тестування на коронавірусну хворобу. За минулу добу до лабораторій МОЗ надійшло лише приблизно 4 тис. зразків. Водночас міністерство суттєво збільшило потужності з діагностики COVID-19 та розширило перелік осіб, яким необхідно проводити тестування. Наразі лабораторії МОЗ можуть проводити майже 55 тис. тестувань методом ПЛР. Крім того, до досліджень за державні кошти залучені приватні лабораторії, запроваджено експрес-тестування. Очільник МОЗ доручив провести селекторну нараду для обговорення питання стосовно збільшення тестування населення на COVID-19.
Незважаючи на суттєве зменшення кількості нових випадків захворювання на COVID-19, МОЗ не буде ініціювати відміну чи відтермінування посиленого карантину, який, за рішенням уряду, діятиме в країні з 8 до 24 січня. Це пов’язано з прогнозованим зростанням поширення коронавірусу після новорічних свят, а також із очікуваним піком захворюваності на грип, який традиційно припадає на кінець січня — лютий. Щоб медична система змогла повною мірою надавати медичну допомогу, важливо підійти до цього етапу з максимально низьким показником завантаженості медичних закладів.
У передноворічні дні фіксується збільшення кількості порушень протиепідемічних правил. Очільник МОЗ закликав організаторів святкових заходів забезпечити всі умови для їх дотримання, а уповноважені органи — посилити відповідний контроль.
Минулого тижня було підписано наказ щодо затвердження “Дорожньої карти із впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках”. Документ передбачає проведення вакцинації п'ятьма етапами. На першому — планується щеплення не менше ніж 350 тис. осіб. Найперше вакцинація проводитиметься особам із груп ризику: медикам, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, особам, які перебувають в спеціальних закладах для людей похилого віку, та працівникам таких закладів, військовослужбовцям, які беруть участь в ООС.
Передбачається, що щеплення проти COVID-19 буде проводитись у пунктах щеплення сімейними лікарями, мобільними бригадами — у спеціально створених пунктах вакцинації. Вакцинація буде добровільною.
Джерело: МОЗ