Результати брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова за 16 лютого 2021
Сьогодні МОЗ отримало від НАБУ вимогу про надання інформації про всі перемовини з виробниками вакцин проти COVID-19. Міністр одразу дав доручення для підготовки всіх необхідних документів, які буде відправлено в НАБУ протягом дня, замість визначених трьох днів.
Україна втрачає довіру від виробників вакцин, через подібні інформаційні атаки, які руйнують репутацію нашої держави. Через них МОЗ вже почало отримувати від компаній-виробників вакцин відмови від співпраці. Наразі тривають складні перемовини, аби отримати додаткові дози вакцин проти COVID-19.
Відбувається замах на зрив вакцинальної кампанії в Україні. Це, в свою чергу, відкриває прямий шлях для постачання російської вакцини “Спутник-V”. Проте, МОЗ вважає використання російської вакцини неприпустимим. Це гра проти України, українських медиків і громадян в цілому. І вона продовжується.
Сьогодні розробляється до 70 вакцин-претендентів, але Україна планує використовувати наступні: Pfizer\BioNTech, Sinovac Biotech, Moderna, NovaVax, AstraZeneca. Всі вакцини, які будуть використовуватися в Україні - будуть безпечними, адже мають проміжні результати третьої стадії клінічних випробувань.
Для того, щоб зробити процес вакцинації ще більш безпечним, в Україні проводяться планові тренінги ВООЗ для відповідальних осіб у областях, а також для мобільних бригад, котрі здійснюватимуть вакцинацію.
Всі мобільні бригади і стаціонарні пункти при центрах первинної медико-санітарної допомоги матимуть спеціальне обладнання для надання допомоги в разі виникнення анафілактичного шоку.
Станом на 15 лютого МОЗ у повній готовності розпочати вакцинальну кампанію: сформовані мобільні бригади, які будуть вакцинуватися; сформовані списки людей, яких буде вакциновано на першому етапі. МОЗ очікує поставку вакцин і як тільки вона прийде, Україна одразу розпочне вакцинацію. Але, наразі, у постачальників вакцини виникла низка технічних перепон, логістичного характеру, які вирішуються ними в екстреному режимі.
Джерело: МОЗ