Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 3 грудня
За минулу добу в Україні зареєстровано 14 496 осіб, які захворіли на COVID-19. Тиждень тому відповідний показник становив 15 331. Крім того, другий день поспіль в Україні осіб, які одужали від COVID-19, більше, ніж тих, які захворіли. Це результат карантину «вихідного дня», який діяв в Україні з 14 до 30 листопада 2020 року, на тлі загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають «помаранчевому» рівню епідеміологічної небезпеки.
При запровадженні карантину «вихідного дня» МОЗ ставило собі за мету зменшити захворюваність на COVID-19 до 20% та призупинити зростання кількості нових хворих. Попередні результати демонструють не тільки уповільнення динаміки захворюваності, але й зменшення кількості хворих.
Базові потреби будь-якої людини, а саме збереження її здоров’я та життя, повинні повністю забезпечуватися державою. Цей принцип закладений у бюджетному запиті, який підготувало Міністерство охорони здоров’я. Він дозволить встановити реальні тарифи на надання медичної допомоги та суттєво підвищити зарплати працівникам системи охорони здоров’я.
Зокрема, передбачалось, що заробітна плата лікарів із наступного року становитиме мінімум 23 тис. грн, середнього медперсоналу — 17 тис. грн, молодшого медперсоналу — 12 тис. грн. Треба враховувати, що країни ЄС вкрай зацікавлені в українських медичних кадрах. Підвищення заробітних плат медпрацівникам критично необхідне, щоб попередити їх масовий виїзд за кордон.
Крім того, в бюджетний запит МОЗ закладено кошти на відшкодування повної вартості надання медичної допомоги пацієнтам. Наприклад, за розрахунками МОЗ, вартість лікування онкологічного захворювання у 2021 році становитиме близько 60 000 грн на одного пацієнта замість 17 834 грн, які були закладені у 2020 році. Також окремо виділені онкогематологічні захворювання (рак крові), на лікування яких закладено тариф у розмірі 101 000 грн. Програма реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки», яка була запроваджена для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків, у наступному році потребуватиме фінансування у розмірі 4 млрд 700 млн грн замість 1 млрд 71 млн грн, що були профінансовані у 2020 році.
МОЗ наголошує на важливості підтримки Державного бюджету, який враховує всі нагальні потреби як медиків, так і пацієнтів.
Джерело: МОЗ