Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 27 жовтня
За минулу добу:
захворіло 6 677 осіб, з них 298 дітей та 281 медпрацівник;
госпіталізовано 1 022 особи;
126 летальних випадків;
одужало 2 799 осіб.
Загалом за добу здійснено 56 710 тестувань, зокрема 33 361 дослідження методом ПЛР, а також 23 349 – методом ІФА.
Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській (556), Львівській (478), Одеській (461), Чернівецькій (389, в т.ч. м. Чернівці – 236) областях та у м. Київ (525).
З початку пандемії МОЗ збільшило кількість тестувань методом ПЛР з 200 досліджень на добу до понад 40 тисяч. Передбачається, що до середини листопада Україна вийде на показник 50 тисяч тестувань на добу, а до кінця року – 75 тисяч.
Для госпіталізації пацієнту з симптомами COVID-19 не потрібно робити ПЛР-тест. Для цього достатньо наявності клінічних симптомів. Згідно зі світовою статистикою, до 30 відсотків пацієнтів з явними ознаками коронавірусної інфекції мають негативний ПЛР-тест. На це впливає багато факторів – зокрема процес забору, фізіологічні особливості організму та ін.
Закінчуються випробування українських тест-систем на визначення методом ІФА антигену до SARS-CoV2. Це дозволить суттєво збільшити кількість тестувань.
МОЗ закупить експрес-тести на визначення COVID-19. Наразі проводяться відповідні переговори з компаніями-постачальниками. Також підготовлено проєкт постанови Кабінету Міністрів щодо виділення додаткових коштів на закупівлю цих тест-систем. Планується, що за допомогою експрес-тестів буде здійснюватись до 1 млн досліджень на місяць.
Станом на ранок 26 жовтня у 12 регіонах були відсутні проблеми з термінами проведення тестувань на COVID-19. Однак вони поки що спостерігаються у Харківській, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській областях та у Києві. МОЗ оперативно реагує на виникнення проблем з термінами проведення досліджень, направляючи зразки до інших регіонів.
З 1 жовтня розпочав роботу спільний проєкт МОЗ та Мінцифри єМалятко. Було запущено Реєстр електронних медичних висновків про народження дитини. На сьогодні близько 200 медичних закладів приєдналися до цього проєкту. Станом на 23 жовтня видано більше 5 тисяч електронних висновків про народження дитини.
Джерело: МОЗ