Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 18 листопада
За минулу добу зафіксовано 12 496 нових випадків коронавірусної хвороби. Зростає кількість важких хворих та госпіталізацій. COVID-19 викрив усі проблеми, які накопичились в українській медицині за останні 29 років. Медична система потребує «реанімаційних дій», і починати необхідно зі збільшення рівня заробітної плати медичних працівників.
МОЗ вже здійснило кроки у напрямі підвищення зарплат лікарів: були запроваджені надбавки у розмірі 300% для усіх медпрацівників, які задіяні у боротьбі з епідемією COVID-19. Окрім того, з вересня доплати отримують всі медичні працівники, незалежно від того, лікують вони COVID-19 чи ні. Це надбавка у розмірі 3 500 грн для лікарів, 2 500 грн — для медичних сестер та 1 250 грн — для молодшого медичного персоналу.
Зараз у країні триває бюджетний процес. Коштів, які закладено в проєкті Держбюджету, прийнятому Верховною Радою України в першому читанні, недостатньо для належного фінансування української медицини. У МОЗ сподіваються, що під час другого читання народні депутати внесуть відповідні поправки до державного кошторису, що дозволить профінансувати українську медицину на тому рівні, якого вона потребує. Заробітна плата лікаря повинна починатися з 22—25 тис. грн.
Наслідки недофінансування медицини Україна мала змогу відчути на початку пандемії COVID-19. Тоді спроможність медичної системи становила 210 ПЛР-тестів на добу, сьогодні завдяки зусиллям усіх гілок влади щоденна кількість ПЛР-досліджень становить майже 50 тисяч одиниць. Також МОЗ вдалось у короткий термін збільшити кількість ліжок з підведеним киснем із 3 500 до 23 571.
Джерело: МОЗ