Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Профілактика простудних захворювань

Опубліковано 03 грудня 2015 року о 09:35

Ми вже звикли сприймати простуду як постійну супутницю холодної пори року. Але виявляється її можна уникнути – головне добре підготуватись!

Звичайно, більшість простудних захворювань проходить без ускладнень, за умови правильного і своєчасного лікування. Однак варто погодитися, що профілактика захворювання завжди краще його лікування. Існують прості способи, як убезпечити себе від гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), ГРЗ та інших простудних хвороб.

Перші ластівки
Як правило, простудні захворювання починаються з нежиті. Обумовлено це тим фактом, що ніс відіграє роль найважливішого фільтра, який очищає повітря, що поступає в легені. На початку захворювання інфекція починає дратувати слизову оболонку носа, через що відбувається її набряк і збільшується кількість виділеного слизу. 

Нежить, лікування якого — процес досить неприємний, краще всього попередити. Не варто переохолоджуватися, так як переохолодження загрожує активізацією інфекцій в організмі. Також слід по можливості уникати контактів з хворими людьми. Важливим для профілактики є використання оксолінової мазі перед виходом на вулицю в сезони загострень простудних захворювань.

Другою ознакою простуди, що починається, як правило, виступає кашель. Найкраще буде задатися питанням — не «чим лікувати кашель?», А «як я можу уникнути появи кашлю?». Для профілактики необхідно мити руки, так як саме брудні руки є великим «провідником» бактерій в наш організм. У періоди сезонних загострень треба спробувати якомога менше часу проводити з застудженими людьми.

Загальні рекомендації
Лікування застуди, особливо тривале, нам ні до чого, тому слід намагатися попередити захворювання. Профілактика починається зі здорового способу життя. Стежити за собою варто не тільки «в сезон», а постійно. Існує кілька безпрограшних варіантів як підвищити імунітет.

По-перше, необхідно стежити за своїм раціоном. У меню варто додати свіжі овочі та фрукти, каші, м’ясо і рибу. Спробуйте відучити себе харчуватися всухом’ятку і щодня намагайтеся їсти теплу домашню їжу. Це зміцнить організм самим природним чином, і допоможе з легкістю пережити усі спалахи сезонних захворювань.

По-друге, необхідно привчати себе до спорту. Необов’язково одразу купувати абонемент у спортзал, можна почати з віджимань і качання преса вранці. Якщо Ви — людина не ледача, і біля Вашого будинку є парк, то кращих фізичних навантажень, ніж пробіжки, Вам не знайти. Заняття спортом зміцнює організм, завдяки чому імунітет може активніше протистояти вірусам та інфекціям. 

Також приплив свіжого повітря у вашому будинку не тільки знизить ймовірність простудного захворювання, але і наситить киснем ваш організм. Вологе прибирання будинку також допоможе у справі протистояння застуді. Воно ліквідує частину мікробів і вірусів, які вже розташувалися в будинку. Також вологе прибирання зволожить повітря в кімнатах, що позитивно позначиться на роботі дихальної системи. Якщо ви помічаєте за собою або членами вашої сім'ї схильність до застуд, то слід звернути увагу на предмети інтер'єру у вас в будинку. Добре вирощувати вдома живі квіти. Вони будуть активно переробляти повітря в кімнатах, насичуючи його киснем. 

Велике значення для профілактики простудних захворювань має особиста гігієна. Мити руки: перед їжею, після відвідування туалету, після відвідин громадського транспорту, після будь-якого виходу на вулицю. Це допоможе вберегти наш організм від бактерій.


   Якщо дотримуватися цих досить простих правил, можна залишатися здоровим і бадьорим протягом усього року!

УПРАВЛІННЯ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ПЕЧЕРСЬКОМУ РАЙОНІ
ГУ ДСНС УКРАЇНИ У М. КИЄВІ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux