Позиція київської влади чітка: всі незаконні тимчасові споруди на території Києва будуть демонтовані
У Києві обговорили проблемні питання, що виникли внаслідок демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд (ТС), наслідки такого демонтажу для підприємців і міста. Про це йшлося в ході засідання робочої групи при КМДА з питань врегулювання спірних відносин між КМДА та власниками ТС (малим бізнесом) при Громадській раді. Участь у роботі взяли представники Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА та Національної поліції України.
«Київська влада відкрита для співпраці з підприємцями. Рішення щодо введення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, проведення конкурсів зайняття ними певної території зможуть подолати хаос, що панував раніше у цій сфері», – зауважив перший заступник директора Департаменту – начальник управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій.
Він наголосив, що жоден демонтаж не відбувається без попередження (мінімум за три дні) власника та без рішення відповідної комісії, законність кожного демонтажу на місці контролюють представники правоохоронних органів.
«Серед столичних підприємців є чесні, які сплачують податки до міського бюджету, але, на жаль, трапляються й випадки крадіжки електроенергії і води. Незаконно встановлені тимчасові споруди унеможливлюють прибирання тротуарів, пішохідних доріжок, зупинок громадського транспорту. Встановлення МАФів на інженерних мережах, несплата податків (пайової участі), порушення законодавства про працю, торгівля акцизними товарами без відповідних дозволів тощо породжує нечесну конкуренцію та тіньову економіку. Також незаконні тимчасові споруди – це місця продажу неякісної, у тому числі й горілчаної, продукції, що не тільки шкодить здоров’ю людей, а й призводить до послаблення економіки Києва в цілому. Саме такі випадки в своїй більшості і є причинами демонтажів. Але на цьому ми не ставимо крапку, адже столична влада відкрита для діалогу з підприємцями, щоб знайти компроміс», – підкреслив Тарас Панчій.
Джерело: КМДА