Підприємці-власники законних МАФів почали платити в бюджет. З 75 млн грн запланованих на рік надходжень за січень надійшло 10 млн грн. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі Радіо «Вести».
«Дохід від МАФів повинен не йти в кишені окремих людей, які паразитують на місті, а йти до бюджету, на розвиток інфраструктури столиці. Наведення ладу з МАФами триває. З 75 млн грн запланованих на рік надходжень за січень надійшло 10 млн грн», – зазначив Віталій Кличко.
Водночас, мер зауважив – якщо кіоск стоїть без дозвільної документації, а його власник не сплатив пайової участі, то МАФ буде демонтований.
«Більшість МАФів у Києві стоять незаконно, і вони будуть демонтовані. Але ситуація непроста. Оскільки за наявної техніки ми можемо прибирати максимум 10 МАФів на день. Тому ми ухвалили рішення і виділили гроші з бюджету міста на демонтаж незаконних кіосків. Це гроші з надходжень із пайової участі. Будемо злучати підприємства, які нам допомагатимуть боротися з незаконними МАФами. Щоби ми могли прибирати сотню кіосків на добу. І ще одна проблема - великий спротив демонтажу з боку підприємців», – сказав Київський міський голова.
Кличко зазначив, що протягом 2014 року в Києві було демонтовано 1700 МАФів.
«Зараз ми очищуємо центр. Далі будемо братися за кожен район і ставити конкретні терміни, в які потрібно прибрати незаконні МАФи. Вже очищені від МАФів станції метро Театральна, Майдан Незалежності, Палац спорту, Олімпійська, Палац Україна, Льва Толстого, Золоті ворота», – розповів мер Києва.
Він також зауважив, що має бути затверджена комплексна схема розміщення МАФів, яку розробила столична влада, – із зазначенням конкретних місць, де мають право стояти кіоски, не порушуючи порядок і зовнішній вигляд міста.
«Наша задача – навести лад з МАФами, щоби Київ виглядав гідно. І я впевнений, що ми ці з цією задачею впораємось», – наголосив Віталій Кличко.
Джерело: КМДА