Підопічні терцентру Печерського району відвідали музей Лесі Українки
Сьогодні, 19 січня 2017 року,для підопічних Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Печерського району м. Києва було проведено екскурсію до Музею Лесі Українки. Фотозвіт.
Музей Лесі Українки у Києві існує ще з початку 60-тих років ХХ ст. Ідея створення музею належить молодшій сестрі Лесі Українки Ізадорі Косач. Ізадора була шостою дитиною та наймолодшою сестрою, майже все своє свідоме життя вона прожила за кордоном. Під час Другої Світової Війни разом з сестрою Ольгою та її чоловіком Ізадора покинула Україну, а всі речі, які збереглися від матері Олени Пчілки та сестри Лесі Українки, залишили у сховищі. І тільки через 30 років Ізадора приїхала до України та посприяла створенню музею на честь її старшої сестри.
25 лютого 1991 року вперше відкрила двері для відвідувачів меморіальна квартира Лесі Українки, відтворена в тому вигляді, якою вона була під час проживання тут Косачів (з 1899 по 1909 рр.). Джерелом для наукової реставрації помешкання послужили архівні документи про спорудження будинку, спогади та епістолярна спадщина родичів та знайомих поетеси, фотооригінали кінця ХІХ – поч. ХХ століття, які дають конкретне уявлення про вигляд інтер’єрів, меблів, ужиткових речей тої доби. На другому поверсі розміщено літературну експозицію, яка освітлює життєвий і творчий шлях поетеси. На фасаді встановлено меморіальну дошку з бюстом Лесі Українки роботи Г. Кальченко.
Майже всі речі, які зберігаються в музеї, є артефактами, які належали сім’ї Косач-Драгоманових. Екскурсовод музею з натхненням розказував про життєвий та творчий шлях Лесі Українки. Відвідувачі музею дізналися, якими талантами була наділена українська поетеса, яка хвороба спіткала її в дитинстві та супроводжувала її все життя, в яких країнах вона встигла побувати та які скарби вона залишила для українського народу.