Підопічні Територіального центру відвідали музей Гетьманства
05 травня 2016 рокуз нагоди Дня пам'яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні підопічні Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Печерського району м. Києва відвідали один з перших музеїв, присвячених історії України - Музей Гетьманства.
Екскурсіярозпочалась зісторії створення Музею. Відвідувачам розповіли про будівлю, яка була зведена ще у XVII столітті і відома в Києві як «Будинок гетьмана Івана Мазепи».
Музей гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури пов’язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби.
Основними завданнями Музею є збереження, комплектування, вивчення і використання пам’яток історії та культури України козацько-гетьманської доби та висвітлення проблем державотворення в Україні.
І з часу свого заснування Музей активно працює над поставленими проблемами: проводяться численні історико-тематичні, художні виставки, науково-практичні конференції, дискусії, громадські і мистецькі заходи. Періодично відбуваються засідання дискусійного клубу «Гетьманська вітальня». Постійно діють наукові виставки «Гетьман Іван Мазепа», «Пилип Орлик – Гетьман, автор першої демократичної конституції України» і «Павло Скоропадський та Українська держава 1918 року».
Печеряни із захопленням слухали розповідь екскурсовода про видатних українських гетьманів Івана Мазепу, Пилипа Орлика і Павла Скоропадського.
Під час екскурсії підопічні Територіального центру з цікавістю розглядали особисті речі державних діячів, іконографію українських гетьманів та архівні матеріали їх життєдіяльності і побачили історично важливі карти українських земель. Загалом експозиція музею налічує понад 6 тисяч предметів.
Підопічні Територіального центру залишились по-справжньому захопленими мандрівкою у часі, яка стала можливою завдяки екскурсоводу музею.