Печеряни вшанували 71-ту річницю визволення Києва від німецько-фашистських загарбників
Вранці, 6 листопада пройшов пам’ятний ритуал з покладанням квітів біля Меморіального комплексу Могила Невідомого солдата в Парку Вічної Слави. Після цього відбулась хвилина мовчання. У жалобній церемонії взяли участь очільник району Сергій Мартинчук, керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко, заступник голови Печерської райдержадміністрації Анатолій Невмержицький, ветерани, військовослужбовці Київського гарнізону, мешканці району та представники громадськості. Фотозвіт.
«У ці непрості часи ми повинні шанувати і поважати ветеранів. Вони зробили перший крок, ми маємо їхню справу завершити. Тому помпезності не треба, у ці найскладніші для Україні часи ми повинні вшанувати честь і пам’ять тих, хто загинув за нашу свободу і незалежність. Адже у Великій Вітчизняній ставилося питання не лише перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, а ще й незалежності нашої країни. Київський котел - він найбільш жахливий. І ми повинні підтримувати тих ветеранів, які ще поруч із нами»,- відзначив Сергій Мартинчук.
Привітав киян з 71-ю річницею визволення міста і Київський міський голова Віталій Кличко. «Наші хлопці, наші патріоти-добровольці сьогодні захищають цілісність і незалежність України на передовій. А десятки тисяч небайдужих українців, самовідданих волонтерів допомагають бійцям. Уся країна об’єдналася у боротьбі за своє майбутнє. І разом ми переможемо. Як і 70 років тому — Україна буде звільнена! І ми житимемо в європейській державі — демократичній, сильній та незалежній. У якій Київ — наша столиця — задаватиме тон іншим містам у проведенні реформ і запровадженні сучасних проектів у сферах безпеки, громадського транспорту, комунального господарства та інших»,— наголосив у своєму зверненні мер столиці.
ДОВІДКА. О 04:00 годині 6 листопада 1943 року Київ був повністю визволений від німецько-фашистських загарбників. Радянські війська входили в напівзруйноване місто. Горіли будинки на Володимирській, Великій Житомирській, Костельній та Саксаганського, друкарні на Львівській площі та старий університет. Їх перед втечею підпалили окупанти. 65 військовим з'єднанням і частинам, які найбільше відзначилися в боях, було присвоєне почесне найменування Київських. Ціна наступальної операції - 417 тисяч полеглих воїнів Червоної армії.