Печеряни створили робочу групу щодо розміщення тимчасових споруд
04 листопада у приміщенні райдержадміністрації пройшли громадські слухання щодо внесення змін до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд (ТС) в Печерському районі. Фотозвіт.
У обговоренні взяли участь заступник голови Печерської РДА Анатолій Невмержицький, представники райдержадміністрації і громадських організацій, підприємці та мешканці району.
Під час вступного слова А. Невмержицький окреслив головну мету громадських слухань – вивчення громадської думки та забезпечення прозорості схеми розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві.
За підсумками першого обговорення більшістю голосів було прийнято рішення про створення робочої групи, до якої увійшли представники 21 громадської організації та ОСН Печерського району. Вже 5 листопада заплановано провести першу зустріч представників робочої групи.
Нагадаємо, 5 вересня поточного року головою Печерської райдержадміністрації Сергієм Мартинчуком та відділом контролю за благоустроєм району було запропоновано пропозиції до проекту Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд на території Печерського району.
Всього у Печерському району, із більш ніж 1000 хаотично розміщених МАФів та торгівельних точок, пропонується залишити 97 тимчасових споруд по наступним напрямкам:
- Преса – 31;
- Побут – 28;
- Продукти харчування –18;
- Сувеніри – 1;
- Торгівля релігійною продукцією – 4;
- Туристичні – інформаційні послуги – 5;
- Прийом вторинної сировини – 2;
- Шиномонтаж – 3;
- Змішаний асортимент – 5.
Зазначимо, що Комплексна схема розміщення тимчасових споруд – це текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування ТС, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою (текстові та графічні матеріали у паперовому вигляді), у тому числі у вигляді набору геопросторових даних.
Запуск повноцінного функціонування Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд допоможе врегулювати ситуацію із МАФами у Києві. Саме цей інструмент дозволяє враховувати усі без винятку умови та обмеження щодо встановлення тимчасових споруд, визначені нормативними актами.
Публічність і відкритість Комплексної схеми дозволить уникнути зловживань як з боку представників влади, так із боку підприємців. А доступність інформації через мережу Інтернет дозволяє громаді контролювати процес.