Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Печерська площа виглядатиме по-новому. ЗМІ

Опубліковано 24 жовтня 2014 року о 12:08

Активісти та мешканці разом з архітекторами розробили план її реконструкції

Восени нинішнього року у архітектора Влодко Зотова виникла ідея змінити серце Печерського району — його площу. Це історичне місце зараз захаращує хаотична торгівля та парковки. Протягом тривалих обговорень мешканці району та урбаністи прийшли до висновку, що потрібна реконструкція цього об’єкта. Влітку з’явилась навіть ціла соціальна група «Печерська площа». Її активісти провели минулого тижня триденний воркшоп, аби показати владі міста і району, як і що потрібно змінювати.

Зелені зони, місця для відпочинку — ось чого по-справжньому бракує такій великій і привабливій Печерській площі. До архітектора Влодко Зотова звернулися кияни і забажали змін. Зодчого попрохали створити ескіз реконструкції і презентували роботу міській владі. Влодко тим часом створив соціальну групу і вирішив провести урбаністичні та соціологічні дослідження. Однак без активної участі громади це зробити було досить складно. Тому на допомогу прийшов фонд Гейнріха Бьолля.

ДОВІДКА. Площа виникла у 30-ті роки XIX століття. У документах XIX століття її позначали як Новий базар, Печерський базар, Торгова площа, Печерська площа. На карті Києва 1924 року відмічена як Базарна площа. У 1926 році міськрада винесла рішення про перейменування Печерської площі на площу Повстання саперів (повстання саперів відбулося у Києві 18 листопада 1905 року під керівництвом поручика Б. Жаданівського і було придушене царськими військами; казарми 3-ї саперної бригади і 5-го понтонного полку, ініціаторів повстання, розташовувалися на Печерську). Постанову про перейменування площі виконано не було.
«Ще влітку ми разом із мешканцями провели спільне засідання і вирішували, хто як хоче бачити Печерську площу. Думок було дуже багато,— розповів «Хрещатику» Влодко Зотов.— Згодом активісти групи «Печерська площа» провели власні дослідження. Ми побачили, що бракує зелені, громадського простору для відпочинку, потрібно облаштувати лавочки та упорядкувати торгівлю і місця для паркування. Однак, ще раз зібравшись і провівши воркшоп — так зване опитування, ми помітили, що мешканці Печерська ще не готові до цих змін. Адже вони не активні. І ми повинні зараз замість реалізації якихось ідей повернутися до роботи з залучення до цього проекту всіх мешканців району».

Для того, аби зацікавити громаду, активісти уже цієї суботи планують провести на площі кінопоказ під відкритим небом. «Адже потрібно, щоб мешканці знайомились між собою та вчились товаришувати,— розповіла місцева жителька Вікторія Архипенко.— Щоб вони побачили в цій площі не місце для торгівлі та паркування авто, а й осередок культурного життя. Потрібно, щоб тут був арт-простір для виставок різних художників. Ми прагнемо також познайомити між собою акторів, які тут проживають. Печерська площа має бути елітною, інтелігентною і цікавою. Гарно було б створити дошку оголошень, де можна писати про якісь ідеї району. А також оголошення про обмін послуг між мешканцями. Для прикладу, юрист безкоштовно консультує перукаря, а той його безкоштовно стриже. Ми пропонуємо ще цікаві мікро-інтервенції, де плануємо облаштувати клумби. В довгостроковій перспективі було б добре розміщувати на будинках мапу площі з короткою історичною довідкою».

Аби не розгубитись у вирі ідей, урбаністи накреслили собі короткострокові та довгострокові цілі. Серед короткострокових — створити дошку оголошень, облаштувати лавочки та посадити дерева. Серед тих, які не на часі — це облаштування питних фонтанчиків, створення на старих стінах візуалізації старого Печерська. У свою чергу, адміністрація району щодо таких ініціатив тільки «за». За словами голови Печерської РДА Сергія Мартинчука, місцева влада буде працювати над тим, аби встановити позначки на площі, де можна паркуватись, а де ні. «Крім того, ми наразі вишукуємо з ДАІ місця пішохідних зон, щоб мешканці і гості безперешкодно могли пересуватись по площі,— зазначив пан Мартинчук.

Окрім цього, львівські дослідники запропонували Печерській адміністрації проводити так звані дні без паркування. Однак чималий внесок в те, як саме виглядатиме Печерська площа уже в новому році, насамперед залежатиме і від самих мешканців

Використані матеріали газети «Хрещатик».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux