Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Парламентський комітет Канади приймає законопроект S-240, спрямований на боротьбу з незаконною торгівлею донорськими органами

Опубліковано 04 квітня 2019 року о 12:32

     
Постійний комітет із закордонних справ і міжнародного розвитку Парламенту Канади 27 лютого 2019 року, після дводенного слухання, прийняв законопроект S-240. Законопроект набуде законодавчої сили після його прийняття в третьому читанні в Палаті громад і Сенаті.

Законопроект, запропонований Сенатом, містить два аспекти. Один із них стосується зміни Кримінального кодексу в частині встановлення кримінальної відповідальності за отримання органів за кордоном без згоди донора. Інший вносить зміну в Акт про захист еміграції та біженців, згідно з яким людям, які брали участь у насильницькому видалянні органів у будь-якому куточку світу, забороняється приїжджати в Канаду.

Слухання Комітету з питань закордонних справ і міжнародного розвитку Парламенту Канади

Член парламенту від Консервативної партії Гарнетт Дженіс, що представив законопроект, сказав під час слухань 26 лютого: «Цей законопроект висунутий у відповідь на ситуацію в Китаї, де відбувається санкціоноване державою, насильницьке видаляння органів у політичних ув’язнених. Він також зачіпає ситуації, коли органи видаляють із примусу, поза досяжністю навіть місцевої влади».


Під час першого читання (20 листопада, 2018 року), Дженіс навів результати досліджень двох канадців, Девіда Мейтаса й Девіда Кілгура, які виявили за допомогою ретельних досліджень, що щорічно в китайських лікарнях пересаджують від 60 000 до 100 000 людських органів, у той час, як система добровільного донорства в країні практично відсутня. Органи здебільшого отримані від в’язнів совісті, в основному практикувальників Фалуньгун».

Зупинити ще один Голокост

Бабуся Гарнетта Дженіса, якый вдалося вижити у часи нацистського Голокосту, розповідала, що уникла арешту й не була відправлена в концентраційний табір, лише завдяки захисту та допомоги своєї громади.

Депутат Дженіс висловив надію, що законопроект приймуть у Парламенті Канади: «Щоб ми змогли сміливо дивитися нашим дітям в очі та розповісти, що ми не просто говорили про це питання, але, насправді, запобігли скоєнню цих злодіянь».

Борис Вржесневський зазначив, що законопроект S-240 є винятковим, отримавши підтримку відразу від усіх партій і обох палат Парламенту, що робить його «проявом законодавчої влади та того, як законодавці виконують свою роботу, і що ще важливіше — життєво важливу роботу».

Особливо він зазначив на прес-конференції 20 листопада 2018 року, що жертви насильницького видаляння органів — це здебільшого в'язні совісті, і що найбільша група, яку переслідують, — це група Фалуньгун.

Член парламенту від Ліберальної партії Борис Вржесневський (у центрі)

Посилаючись на наближення федеральних виборів, які мають відбутися в жовтні поточного року, член Парламенту від Нової демократичної партії Трейсі Рамсі підкреслила, що нові демократи сподіваються на швидке прийняття цього законопроекту. Якщо законопроект не пройде й буде скасований, то його прихильникам доведеться почати все заново після виборів.

Вона сказала: «Ми рішуче виступаємо проти торгівлі органами та нелюдського поводження із в'язнями сумління, які стають жертвами насильницького видаляння органів».

Член парламенту від Ліберальної партії Аніта Ванденбелд подякувала Дженіс та іншим членам Парламенту за виконану роботу. Вона сказала, що повністю підтримує законопроект, і що незаконна торгівля органами — один із найздичавіліших і нелюдських злочинів у світі. Засудивши насильницьке видаляння органів, вона сказала, що Канада повинна подати приклад усьому світу. Вона також наголосила на необхідності прийняття законопроекту в терміновому порядку.

    Детальніше: afly.co/xqz


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux