Оподаткування операцій з оренди
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що у випадку коли орендар самостійно не укладає договори на споживання комунальних послуг, а здійснює відшкодування орендодавцю в частині понесених ним витрат на оплату комунальних послуг, то в договорі оренди обов’язково має бути визначено порядок розрахункової вартості спожитих орендарем комунальних послуг та їх оплати (компенсації).
Так, орендар як споживач електроенергії повинен мати два договори: з основним споживачем, і з постачальником електроенергії. Якщо орендодавцем не надано орендарю повноважень щодо укладення відповідних договорів з постачальником електричної енергії, та за передану та постановлену орендарю електричну енергію має розрахуватись орендодавець як безпосередній власник електроустановок, які здаються в оренду.
Якщо орендодавець згідно з договором оренди одержує від орендаря відшкодування за оплату спожитих комунальних послуг (у тому числі електричної енергії) та на утримання приміщення у складі вартості орендної плати, то при обчисленні об’єкта оподаткування орендодавець враховує суму коштів за користування електричною енергією, сплачених постачальнику, - у складі інших витрат операційної діяльності, пов’язаних з господарською діяльністю. Також, якщо орендодавцем є не бюджетна установа, то кошти отримані від орендаря включаються до бази оподаткування ПДВ орендодавця та оподатковуються цим податком у загальному порядку.
Додатково повідомляємо, що дане роз’яснення викладене у листі ДФС України від 09.09.2014 року № 3120.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві