Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Офіційна легалізація профспілок та їх об’єднань

Опубліковано 21 січня 2015 року о 14:26

Як здійснюється процедура прове­дення легалізації профспілок та їх об’єднань? Які доку­менти потрібно подати до легалізуючих орга­нів?

Відповідно до статті 16 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» (далі – Закону) профспіл­ки, їх об’єднання легалі­зуються шляхом повідо­млення на відповідність заявленому статусу.

Легалізація всеукраїн­ських профспілок, їх об’єднань здійснюється Міністерством юстиції України, інших профспі­лок та їх об’єднань – від­повідно Головним управ­лінням юстиції Мініс­терства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласними, Київ­ським та Севастополь­ським міськими, район­ними, районними у міс­тах, міськими (міст об­ласного значення) управ­ліннями юстиції. Для проведення проце­дури легалізації засно­вники або керівники ви­борних органів профспі­лок подають заяви. До заяви додаються статут (положення), протокол з’їзду, конференції, уста­новчих чи загальних збо­рів членів профспілки з рішенням про його за­твердження, відомості про виборні органи, на­явність організацій профспілки у відповід­них територіально-адміністративних оди­ницях, про засновників об’єднань.

На підставі поданих профспілкою докумен­тів легалізуючий орган у місячний термін під­тверджує заявлений ста­тус за ознаками, визна­ченими ст. 11 Закону, включає профспілку, об’єднання профспілок до реєстру об’єднань гро­мадян і видає свідоцтво про легалізацію із зазна­ченням відповідного ста­тусу. Легалізуючий ор­ган не може відмовити в легалізації профспілки чи об’єднання профспі­лок.

У разі невідповідності поданих документів за­значеному статусу лега­лізуючий орган пропо­нує профспілці, об’єднанню профспілок надати додаткову доку­ментацію, необхідну для підтвердження статусу.

Статус організацій всеукраїнської чи профспіл­ки іншого рівня визнача­ється статутом цієї проф­спілки. Організації, які діють на підставі стату­ту профспілки, надсила­ють легалізуючому орга­ну за місцем свого знахо­дження повідомлення про належність до пев­ної профспілки з поси­ланням на свідоцтво про її легалізацію, на підста­ві якого вони включа­ються до реєстру об’єднань громадян. Пер­винні профспілкові орга­нізації також письмово повідомляють про це ро­ботодавця.

Профспілка підприєм­ства, установи, організа­ції, яка діє на підставі власного статуту, легалі­зується у порядку, визна­ченому цією статтею.

Профспілка, об’єднання профспілок набувають права юридичної особи з моменту затвердження статуту (положення). Статусу юридичної осо­би набувають також ор­ганізації профспілки, які діють на підставі її статуту.

Профспілка, її організа­ції, об’єднання профспі­лок здійснюють свої по­вноваження, набувають цивільних прав і беруть на себе цивільні обов’язки через свої ви­борні органи, які діють у межах прав, наданих їм за законом та статутом (положенням).

За подання на легаліза­цію недостовірних відо­мостей особи, які їх під­писали, несуть відпові­дальність згідно із зако­ном.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux