Найбільшим попитом у рамках міської програми співфінансування заходів із енергозбереження «70/30», що діє в Києві, користуються ремонт та модернізація інженерних систем у житлових будинках. На другому місці – заміна вікон і дверей, а також утеплення фасадів. Загалом роботи за програмою «70/30» зараз виконуються в 130 будинках Києва. Про це сьогодні під час брифінгу в Київській міській державній адміністрації заявив радник заступника голови КМДА Петра Пантелеєва та куратор програми «70/30» Олексій Тихонов.
«Найбільша за масштабами заявка виконується на проспекті М. Бажана, 16. Цей будинок взяв найбільший «теплий» кредит в Україні на суму 9,7 мільйона гривень. За цим кредитом також зафіксована найбільша компенсація з боку міста – більш як 3 мільйони гривень. Окрім того, за умовами програми «70/30» будинок отримав від міста понад 20 мільйонів гривень на проведення заходів із енергозбереження», – розповів Олексій Тихонов.
Він зазначив, що найбільша кількість заявок від будинкових громад надійшла на ремонт і реконструкцію інженерних систем у будинках, що дозволяє досягти погодного регулювання та збалансованої роботи системи теплопостачання. Значна кількість робіт із заміни вікон та дверей, утеплення фасадів. Практично за всіма об’єктами роботи наближаються до завершення.
«Ми сподіваємося, що в наступному році обсяги фінансування на програми співфінансування зростуть, і ми зможемо збільшити еількість учасників програми до 200-250 житлових будинків. Окрім того, зусиллями Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА проводяться навчання голів ОСББ та ЖБК, яких вчать правильно замовляти роботи та проводити енергоаудит», – розповів радник заступника голови КМДА.
Олексій Тихонов підкреслив, що вперше в Україні в столиці підписаний ЕСКО-контракт (енергосервісний контракт) із житловим будинком.
«Мешканці ЖБК «Політехнік» на вулиці Салютній, 27 підписали 5-тирічну енергосервісну угоду, яка передбачає, що всі енергоефективні заходи виконуються енергосервісною компанією. Кошти, вкладені в енергозбереження в цьому будинку, енергосервісна компанія повертатиме за рахунок економії на комунальних платежах. А вже після того, як компанія поверне вкладені кошти, обсяги досягнутої економії залишаться у мешканців», – сказав Олексій Тихонов.
Джерело: КМДА