Міська влада пропонує громадським активістам спільно розробити програму протидії епідемії ВІЛ-інфекції – Микола Поворозник
Міська влада пропонує громадським активістам спільну роботу над розробкою Міської цільової соціальної програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник під час акції «Безпечна кров», яка пройшла одночасно під меморіалом «Червона стрічка» в Києві та в багатьох регіонах України, і була присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. Під час заходу активісти продемонстрували пробірки з безпечною кров’ю ВІЛ-позитивних людей, які регулярно приймають лікування (АРВ-терапію). Адже науково доведено, що АРВ-терапія зменшує концентрацію вірусу в організмі людини.
«Київ – перша зі столиць (мегаполісів) Західної Європи та Центральної Азії, що приєдналася до Паризької декларації. Саме впровадження новітньої стратегії Fast Treck Cities, як «Прискорення: припинення епідемії СНІДу до 2030 року» у столиці України, ставить амбітні цілі з лідерства в Україні та сусідніх країнах щодо забезпечення сприятливих умов для створення так званої «безпечної крові». А саме – виявлення ВІЛ-позитивних осіб, взяття їх під медичний нагляд, призначення терапії та досягнення невизначеного рівня вірусного навантаження ВІЛ-інфекції в організмі ВІЛ-інфікованої людини», – сказав Микола Поворозник.
За його словами у столиці розпочато активну роботу з впровадження новітньої стратегії Fast Treck Cities.
При Київській міській координаційній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу створять шість постійних робочих груп за різними напрямами роботи, а саме: з питань профілактики ВІЛ-інфекції, доступу до тестування на ВІЛ-інфекцію, лікування ВІЛ-інфекції та опортуністичних захворювань, соціального забезпечення та захисту, підтримки пацієнтів, хворих на туберкульоз та замісної підтримувальної терапії. Учасники робочих груп постійно напрацьовуватимуть та надаватимуть свої пропозиції щодо розробки Міської цільової соціальної програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки; з урахуванням регіональних особливостей епідемії у столиці та концентрації уразливих груп в адміністративних районах міста.
«Крім того, при координаційній раді створять тимчасову робочу групу з підготовки нового проекту, до якої увійдуть фахівці, які мають досвід у розробці національних та регіональних програм, у тому числі й міжнародні експерти. Також до роботи над Програмою прошу залучатися і громадських активістів, оскільки для нас важлива думка кожного, хто займається цією проблемою безпосередньо, і хто має не лише теоретичний, а й багаторічний практичний досвід роботи у боротьбі з ВІЛ-інфекцією», – зауважив Микола Поворозник.
Джерело: КМДА