Михайло Радуцький: «31 серпня столичні медики спрацювали швидко та професійно»
Під час сутичок біля будівлі Верховної Ради України 31 серпня столичні медики спрацювали швидко та професійно. Про те, як було організовано надання медичної допомоги постраждалим розповів заступник голови КМДА Михайло Радуцький під час пленарного засідання Київської міської ради.
«Надаючи допомогу постраждалим під час сутичок біля будівлі Верховної Ради, столичні медики спрацювали швидко та професійно, дотримуючись усіх норм та регламентів. Особливо, враховуючи те, що організатори акції не подавали заявок на медичний супровід зібрання, що зробило неможливим врахувати ризики та спланувати медичне забезпечення. Однак, одразу після надходження інформації про постраждалих Оперативним штабом Департаменту охорони здоров’я негайно була забезпечена координація роботи всіх підпорядкованих задіяних структурних підрозділів та служб, введено в дію План реагування закладів охорони здоров’я на масовий керований або спонтанний наплив постраждалих та направлено карети «швидкої». О 13:30 для оперативної координації дій я прибув на місце події, а о 13:40 до нас приєднався мер Києва Віталій Кличко та особисто контролював роботу медичних служб», – розповів Михайло Радуцький.
Він повідомив, що оперативно-штабна бригада Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф постійно моніторила ситуацію безпосередньо на місці та контролювала діяльність бригад «швидкої».
«Протягом 25 хвилин з місця події до міських клінічних лікарень, госпіталів Міністерства оборони України та Міністерства внутрішніх справ України були евакуйовані 44 постраждалих різного ступеню важкості. Амбулаторну допомогу на місці надали 6 постраждалим. Усі травмовані були доставлені до закладів охорони здоров’я живими», – додав заступник голови КМДА.
Загалом було залучено 25 бригад «швидкої», усі карети були оснащені необхідними медикаментами та обладнанням.
Михайло Радуцький розповів, що починаючи з 14-ї години до приймального відділення політравми Київської міської клінічної лікарні № 17 доставлено 42 постраждалих. Один із них був доставлений у лікарню в атональному стані, ще один – у стані клінічної смерті. Також до лікарні доставили одного постраждалого у вкрай важкому стані, двох – у важкому, трьох – у стані середньої важкості. Інші 33 пацієнти лікарні перебували у відносно легкому стані.
2 вересня у 17-й лікарні на стаціонарному лікуванні перебувало 17 постраждалих, з них один у важкому відносно стабільному стані.
Приймала постраждалих і Олександрівська клінічна лікарня. До неї було госпіталізовано 7 осіб з пораненнями різних ступенів важкості, 6 з яких із осколковими пораненнями різного ступеню.
Медики Олександрівської лікарні боролися за життя хлопця, який отримав сліпе радіальне поранення головного мозку та проникаюче поранення грудної клітини. Він був прооперований 31 серпня, однак 1 вересня помер.
Загалом серед постраждалих, які отримали медичну допомогу у міських лікарнях, був 21 боєць строкової служби Національної гвардії України, 120 працівників МВС (рота міліції ГБОП м. Черкаси, м. Чернігова, м. Сміла, працівники патрульної служби Оболонського та Печерського району м. Києва) та оператор телеканалу «1+1».
«У тій критичній ситуації медики діяли дуже професійно. Наразі столичні медзаклади надають необхідну допомогу постраждалим, які досі перебувають на лікуванні. Ми контролюємо ситуацію щодо наявності необхідних медикаментів, стежимо за станом пацієнтів», – сказав Михайло Радуцький.
Джерело: КМДА