Лікарі попереджають, що різке зниження добової температури підвищує ризик захворювань на ГРВІ
Цьогорічні показники захворюваності серед мешканців столиці не перевищують сезонні коливання і, незважаючи на передчасне похолодання, ситуація в столиці є стабільною. Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я.
Тим не менш, медики радять киянам уважніше ставитись до свого здоров’я в осінній сезон, аби уникнути гострих респіраторно-вірусних інфекцій.
Так, аби запобігти захворюванню лікарі рекомендують дотримуватись певних правил:
- уникати скупчень людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми;
- користуватися одноразовими масками при необхідності, аби захистити себе чи оточуючих від зараження;
- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, аби не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини;
- повноцінно харчуватися, висипатися та уникати перевтоми, що дозволить підвищити опірну здатність організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням;
- дотримуватись правил особистої гігієни – частіше мити руки, знаходячись у місцях великого скупчення людей користуватися вологими антисептичними серветками та спреями, намагатись використовувати одноразові паперові рушники.
Також медики наголошують, що найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є вакцинація, яка захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною, не містить живих вірусів, а тільки їх частки (антигени). Найкраще вакцинацію проводити напередодні грипозного сезону (у вересні-жовтні). Якщо такої можливості немає, вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
Джерело КМДА