Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Конституція – фундамент нашого суверенітету» – бібліотеки Печерська підготували віртуальну виставку

Опубліковано 24 червня 2020 року о 11:15


Конституція – це основний закон держави, який регулює всі основні питання її життя, розповідає про права та обов’язки громадян й керівництва країни. Україна отримала незалежність не так давно у світовому масштабі, тому й наша конституція ще доволі «молода».

Центральна бібліотечна система Печерського району імені М. Є. Салтикова-Щедріна підготувала віртуальну виставку-історію на тему: «Конституція – фундамент нашого суверенітету», з якої ви зможете дізнатися трохи більше про те – як формувалася сучасна Конституція України.

«Руська правда» Ярослава Мудрого

«Руська правда» — збірка стародавнього руського права, складена в Київській державі у XI—XII ст. на основі звичаєвого права. Пам'ятка української мови. Зі всіх відомих пам'яток ХІ ст. специфічні риси української мови найбільшою мірою відобразила саме «Руська Правда».

Оригіналу документу не знайдено, натомість збереглася значна кількість його списків з ХІІІ—XVIII ст. Досі відкрито їх більше 100. «Руська Правда» містила норми кримінального, спадкового, торгового і процесуального законодавства.

Детальніше, за посиланням: https://youtu.be/hgnLzwCLuEw

Конституція Пилипа Орлика

Це договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика укладена 5 квітня 1710 року зі старшиною та козацтвом Війська (від усієї старшини та козацтва конституцію Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко), який визначав права і обов'язки усіх членів Війська..

Повинен був бути ратифікований шведським королем Карлом XII, в разі його перемоги в Північній війні. Написаний латиною і староукраїнською мовою. Складається з преамбули та 16 статей. Пам'ятка української політико-філософської та правової думки. Була чинною чотири роки, коли Пилип Орлик і Військо Запорізьке боролися за землі Гетьманщини.

Детальніше, за посиланням: https://youtu.be/P0Jb54yZxeY

Конституція Української Народної Республіки

Конституція Української Народної Республіки (Статут про державний устрій, права і вільності УНР) — основний закон УНР, прийнятий Центральною Радою 29 квітня 1918 року, в останній день існування Центральної Ради.

Проголошувала державну незалежність і територіальну цілісність Української Народної Республіки, рівність прав громадян, демократичні свободи. Республіка мала бути парламентською зі Всенародними Зборами, як вищою законодавчою владою (без посади президента). Передбачався земельний адміністративно-територіальний устрій з широким місцевим самоврядуванням у всіх 30 землях. Підтверджувалося право національних меншин в Україні на національно-персональну автономію, закріплювалося право національних союзів на законодавчу ініціативу.

Детальніше, за посиланням: https://youtu.be/FZ49jCTekEI

Конституції Української РСР

Чотири Конституції Радянської України (1919, 1929, 1937 та 1978 років) були політичними документами і розроблялися спершу в ідеологічних відділах ЦК КПРС. Враховуючи це, а також статус квазі-держави, якою була Україна, дані конституційні акти з великим застереженням можна віднести до групи основних законів держави.

Детальніше, за посиланням: https://youtu.be/oPFBbu53-w0

Сучасна Конституція України

Конституція України ухвалена і введена в дію Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Складається з преамбули та 14 розділів. У преамбулі підкреслюється, що ВР України ухвалює цю Конституцію — основний Закон України від імені українського народу — громадян України всіх національностей.

Детальніше, за посиланням: https://youtu.be/Cn0koV_lnxM


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux