КМДА та ПРООН підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам
Представники Київської міської державної адміністрації та Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй підписали Меморандум про взаєморозуміння, метою якого є надання належної підтримки внутрішньо переміщеним особам.
«Враховуючи ситуацію на Сході, місце постійного проживання вимушено залишили близько 1,5 млн громадян, які отримали порятунок у інших областях України, зокрема у Києві. Таким чином, перед київською міською владою постало відповідальне зобов’язання забезпечити людей, в яких докорінно змінились життєві обставини, усіма необхідними умовами», – зазначив заступник голови КМДА Михайло Радуцький.
Він наголосив, що важливим для реалізації цього завдання є залучення коштів міжнародних донорів. Саме тому, міська влада зацікавлена у співпраці з ПРООН з метою підвищення спроможності КМДА щодо розміщення та працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
«Впевнений, що ефективна взаємодія з ПРООН у рамках проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні» дозволить розв’язати важливі питання внутрішньо переміщених громадян України та отримає позитивну оцінку громади Києва», – зауважив Михайло Радуцький.
Заступник голови КМДА також нагадав, що міська влада на чолі з Віталієм Кличком вже реалізувала ряд важливих кроків для допомоги внутрішньо переміщеним особам: зокрема, це стосується позачергового влаштування дітей до навчальних закладів, безкоштовного медичного забезпечення, надання психологічної допомоги, пільг на оплату житлово-комунальних послуг, соціальних пільг тощо.
Довідково.
Проект ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні» охоплює 8 областей України – Київську, Полтавську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку, Одеську, а також території Донецької та Луганської областей, що знаходяться під контролем Уряду України. Партнерами проекту виступають Міністерство соціальної політики, Державна служба зайнятості, місцева влада.
Одним із напрямків діяльності проекту є програми підтримки працевлаштування. Так, 25 березня цього року ПРООН оголосила про прийом попередніх пропозицій від місцевих органів влади, підприємств, організацій та установ усіх форм власності та господарювання щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також для місцевого населення Донецької та Луганської областей. Створення робочих місць ПРООН підтримує шляхом співфінансування 67% заробітної плати.
Переселенці зможуть працювати в різних сферах (інформаційні технології, торгівля, освіта, промисловість, сільське господарство). Зокрема, у Київській області було підтримано 11 проектних пропозицій на загальну суму USD 789 000. Серед них 4 громадські організації та 7 приватних підприємств.
Окрім того, серед напрямків діяльності проекту – підтримка самозайнятості та розвитку підприємництва, психологічна та юридична допомога внутрішньо переміщеним особам, посилення соціальної згуртованості та налагодження діалогу між внутрішньо переміщеними особами та членами приймаючих громад, посилення спроможності національних та місцевих органів влади у вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб.
Джерело: КМДА