Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Київські медики надають рекомендації щодо діагностики, профілактики та лікування ГРВІ та грипу

Опубліковано 29 листопада 2016 року о 09:02
фото

Департамент охорони здоров᾽я звертається до киян із проханням дотримуватись правил безпеки під час зимового сезону інфекційних захворювань на ГРВІ та грип і надає рекомендації столичних медиків щодо попередження захворювань.

Як попередити зараження: не контактувати з особами, які мають прояви грипозної інфекції, обмежити відвідування місць масового скупчення людей, частіше провітрювати приміщення і мити руки з милом, намагатися не торкатися очей, носа, рота, особливо брудними руками. Запобігати обіймам, поцілункам, рукостисканням, прикривати рота й ніс при чханні та кашлі одноразовою серветкою, яку одразу треба викинути. Якщо у людини є прояви симптомів грипу – триматися від неї на відстані не менше ніж 2 метри.

Клінічні ознаки грипу: головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, підвищення температури, кашель, нежить або закладеність носа, іноді нудота, блювота.

Як заражаються грипом: повітряно-крапельним шляхом від іншої людини, під час кашлю, розмови, чхання, при тілесному контакті та на відстані менше ніж 2 метри. Період інфекційності хворого на грип: один день до початку та сім днів з моменту захворювання, у разі якщо симптоми зберігаються – до їхнього зникнення.

Що робити у разі захворювання на грип: при перших ознаках захворювання слід дотримуватись постільного режиму, викликати лікаря та не виходити з дому.  Неприпустима поява хворого в транспорті та громадських місцях. Він має перебувати в окремому приміщення або відгороджений ширмою, користуватися окремим посудом і предметами особистої гігієни. У кімнаті, де знаходиться хворий, необхідно проводити щоденне вологе прибирання. Не допускати його контакту з іншими здоровими членами сім’ї, окрім тих, хто за ним доглядає.

Той, хто доглядає хворого, своєю чергою повинен використовувати марлеву пов’язку або одноразову маску, яку необхідно замінювати на нову кожні 4 години. Після контакту з хворим, зняття маски, після відвідування туалету потрібно ретельно мити руки. Марлеву пов᾽язку після прання необхідно ретельно попрасувати. Провітрювати приміщення необхідно кілька разів на добу. Не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому може призначати тільки лікар.

Ознаки, в разі виникнення яких необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу: прискорене чи уповільнене дихання, синюшність навколо рота, на інших ділянках шкіри, поява носової кровотечі, крововиливи на тілі навіть незначні, висока температура тіла вище 39 градусів, що не збивається жарознижувальними препаратами, неможливість розбудити, відсутність реакції на звертання, надмірне збудження, судоми, нудота, блювота, діарея, сильний головний біль, відсутність сечовиділення.

Джерело: КМДА


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux