Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Київрада розгляне узгоджений проект рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі

Опубліковано 19 червня 2018 року о 11:19


Київрада на своєму засіданні у четвер, 21 червня, розгляне узгоджений проект рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

Після консультацій між ним та головою фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергієм Гусовським стосовно ситуації, яка склалася з археологічними розкопками на Поштовій площі, було напрацьовано спільний проект рішення. Мета документу – збереження артефактів, знайдених під час розкопок, продовження археологічних робіт та організація на цьому місці суспільного простору. Співавторами проекту рішення «Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам’ятки археології місцевого значення «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві» та музеєфікації об’єктів культурної спадщини»  міський голова та голова фракції «Обʼєднання «Самопоміч» закликали виступити усі 5 фракцій у Київраді.

«Це рішення дозволить винятково в рамках закону продовжити археологічні дослідження з подальшою музеєфікацією знахідок на Поштовій площі, аби зберегти знайдені археологічні артефакти для майбутніх поколінь», – зазначив Віталій Кличко.

Сергій Гусовський заявив, що напрацьований документ має об’єднати сесійну залу Київради, а його ухвалення – зрушити питання з мертвої точки.

«Цей документ містить  важливі для створення майбутнього музею пункти, тож ми маємо все для того, аби нарешті ухвалити доленосне для Києва і країни рішення», – підкреслив голова фракції «Самопоміч».

Проектом рішення пропонується залучити міжнародних експертів і фахівців з археології та консервації до проведення археологічних розкопок та визначити об’єкти культурної спадщини, які підлягають відповідній консервації та музеєфікації на місці. А також провести відкритий міжнародний конкурс з музеєфікації артефактів та організації публічного простору на Поштовій площі. Згодом же – прийняти до комунальної власності столиці майно, що знаходиться на вказаній земельній ділянці.

Також до завершення конкурсу з музеєфікації та організації публічного простору Київська міська рада утримується від ухвалення рішень щодо подальшої зміни цільового призначення, зміни власника та/або землекористувача земельної ділянки, на якій здійснюються археологічні розкопки.

Виходячи з того, що на сьогодні в Україні немає спеціальних установ та можливостей для здійснення кваліфікованої консервації та музеєфікації знахідок на Поштовій площі, проект рішення передбачає створення у сфері управління КМДА комунального закладу «Центр консервації предметів археології».

Разом з тим міський голова зауважив, що на сьогодні існує низка проблем, які перешкоджають проведенню подальших розкопок. Однією з них є необхідність розробки альтернативного проекту укріплення Поштової площі.

«Існуючі конструкції мають бути зміцнені, оскільки є реальна небезпека не тільки для археологів, а й для киян, які приходять відпочивати на Поштову площу. У зв’язку з цим управлінням збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини Департаменту культури Київської міської державної адміністрації внесено припис про припинення виконання будь-яких робіт на вказаній пам’ятці», – додав він.

Проектом рішення пропонується внести зміни до проекту «Реконструкція транспортної розв’язки на Поштовій площі у Подільському районі». А головне – розпочати створення альтернативного проекту укріплення об’єкту розкопок задля забезпечення проведення подальших археологічних досліджень.

Джерело: КМДА


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux