Київ та область формують спільний план дій для попередження пожеж на торфовищах
Київська міська влада пропонує керівництву Київської області спільно виконати низку заходів, аби попередити виникнення тління торфовищ на території області. У першу чергу, йдеться про відповідальність власників потенційно небезпечних територій, які повинні забезпечити обробку земель або будуть притягнуті до відповідальності. Про це під час спільної наради з головою Київської облдержадміністрації Максимом Мельничуком заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Заступник голови КМДА наголосив на тому, що від густої задимленості через тління торфовищ страждають не лише мешканці Київщини, у тому числі столиці, а й сусідніх областей.
«Щороку ми фіксуємо зростання кількості пожеж на торфових полях, на території лісопаркових господарств. Наприклад, за 2015 рік зареєстровано 291 пожежу торфовищ на площі 423,8 га. У порівнянні з 2014 роком кількість випадків зросла більш ніж утричі. Із початку поточного року зафіксовано 475 пожеж трав’яного настилу, 18 торф’яних пожеж та 17 лісових. Київські рятувальники та підрозділи Головного управління ДСНС України у м. Києві залучалися 36 разів для гасіння пожеж у природних екосистемах Київської області», – повідомив він.
Петро Пантелеєв зазначив: щороку місто зазнає колосальних збитків у результаті пожеж на цих ділянках. Витрати на ремонт авто, пошкоджених під час гасіння, на паливо, ремонт рукавів та іншого обладнання за минулий рік склали майже мільйон гривень.
«Я вже не кажу про збитки, які ми отримали в результаті зміни навчального та робочого режиму, шкоду від диму, яким люди дихали тривалий період. Сьогодні вирішення питання торфовищ лежить у формуванні чітких вимог до орендарів та власників ділянок, які можуть стати потенційними плацдармами для нових пожеж. На Київщині близько 76 потенційно небезпечних ділянок, які в посушливі періоди легко можуть зайнятися. Наше завдання – ідентифікувати власника і забезпечити належну обробку земель. У протилежному випадку – будуть застосовані санкції, у тому числі, через суд», – запевнив заступник голови КМДА.
Він вислови сподівання, що Київ та Київська область спільно зможуть подолати цю проблему, яка, на жаль, не вирішувалася роками.
Голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук розповів, що минулого року для ліквідації пожеж було задіяно 766 рятувальників і 65 одиниць різної техніки. Небезпечні загорання гасили не лише власними силами. На допомогу прибували рятувальники з різних міст та регіонів, зокрема Києва, Черкаської, Дніпропетровської, Житомирської, Сумської, Кіровоградської, Чернівецької та інших областей. Збитки від пожеж суттєві – лише паливно-мастильних матеріалів для боротьби із тлінням торф’яників використано в об’ємі понад 100 тонн.
«Погодні прогнози обіцяють тривале жарке літо, і ми зобов’язані зробити усе від нас залежне для попередження торф’яних пожеж і швидкої ліквідації загорань. Значну роль у цій проблемі відіграє «людський фактор». Ми проводимо роз’яснювальну роботу, активно інформуємо населення і просимо обробляти землі належним чином, не палити сухе гілля, листя і траву, що зазвичай і спричинює загорання. Усіх порушників каратимемо штрафами, адже кожен має розуміти свою відповідальність і шкоду, яка наноситься такими діями населенню, а особливо дітям. Нині ми обговорили план спільних дій між Київською обласною та міською адміністрацією, напрацювали відповідну «дорожню карту». Зокрема, плануємо для гасіння торф’яників більше використовувати мобільні мотопомпи, які допоможуть заощадити на пальному та забезпечать швидший темп роботи пожежників», –зазначив Максим Мельничук.
«Зі свого боку ми готуємо наші комунальні служби, міських рятувальників, аби кожен був напоготові. Організовано чергування мобільних оперативних груп та проведено тренування з розгортання пересувного пункту управління. За кожним районом області закріплені міські гарнізони, відповідно до спільних кордонів. Але основне наше завдання сьогодні – уникнути тих проблем, які ми мали минулого року», – резюмував Петро Пантелеєв.
Джерело: КМДА