Київ масштабуватиме сучасні підходи в озелененні міста: за основу братиметься європейський досвід
У 2023 році в озелененні столиці буде зроблено акцент на багаторічних рослинах, а там, де утримання газонів є недоцільним, поступово з’являтимуться злаки та декоративні луки. Про це заявив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний під час семінару для працівників зеленого господарства Києва. Участь у семінарі взяли експерти з озеленення та представники провідних садових центрів.
«Ми розуміємо, що наступний рік, на жаль, економічно не буде легшим за 2022-й, тому наша задача – робити озеленення міста більш стійким. Це означає зменшення механічного догляду, використання палива та людського ресурсу. Водночас екологічна складова при цьому має зростати. Уважно слідкуючи за найкращими європейськими практиками озеленення міст, ми, зокрема, плануємо масштабувати використання багаторічних рослин. Також ми продовжимо уважно підходити до вибору сортів дерев та кущів, віддаючи перевагу тим, які найкраще себе зарекомендували в міських умовах», – зазначив Олександр Возний.
За його словами, комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень вже отримали відповідні розпорядження і активніше впроваджуватимуть нові практики. Так, на деяких ділянках, де утримання газонів не є доцільним, навесні 2023 року з’являться пілотні проекти з використанням декоративних луків та злаків, які потребують значно меншого ресурсу для догляду. Це стосуватиметься передусім розподільних смуг та ділянок вздовж автомобільних доріг.
Семінар для керівників та ландшафтних дизайнерів комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень відбувся 21 жовтня у стінах КМДА. З доповідями на семінарі виступили:
- Анна Галаган – ландшафтна дизайнерка, «золота» призерка Malvern spring festival, організованого Королівським товариством садоводів, Великобританія;
- Олеся Клюшник – керівниця ландшафтної компанії «EVA Landscape Company»;
- Олексій Венгловський – керівник розсаднику рослин «Наталіс»;
- Марія Вольська – начальник відділу ландшафтного дизайну КО «Київзеленбуд».
Нагадаємо, цього року в Києві стартувала екологічна ініціатива Управління екології «Місто живих стін», яка пропагує вертикальне озеленення з використанням винограду Вічі. До ініціативи долучилися всі райони столиці, тож вже наступного року кияни зможуть побачити не один десяток «живих» стін.
Джерело: https://kyivcity.gov.ua/