Керівництво Печерської РДА проінспектувало надання комплексу медичних послуг демобілізованим учасникам АТО
26 травня 2016 року, на базі комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Печерського району розпочалася диспансеризація демобілізованих учасників АТО. Фотозвіт.
Заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Анатолій Невмержицький завітав до КНП «Консультативно-діагностичний центр» Печерського району разом з начальником управління праці та соціального захисту Ольгою Мозговою, директором Печерського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оленою Янчук та начальником управління охорони здоров’я Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Ольгою Гаркушою.
З числа заздалегідь запрошених знайшли можливість з’явитися 26 учасників АТО. Перед присутніми виступила начальник управління охорони здоров’я Печерської райдержадміністрації Ольга Гаркуша. Учасникам АТО було роз’яснено суть заходів та алгоритм проведення медичного огляду, доведено інформацію щодо можливостей для проведення фізичної та психологічної реабілітації. Після бесіди та огляду сімейними лікарями учасники АТО отримали направлення на необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, направлення на консультації до лікарів «вузьких» спеціальностей. Гості заходів наочно ознайомились з можливостями лікувальних закладів районного підпорядкування.
Нагадаємо, за ініціативою Адміністрації Президента в регіонах України організовано проведення широкої диспансеризації учасників антитерористичної операції. У Печерському районі протягом травня-червня також передбачено провести відповідні заходи. Мета цих заходів – підвищення зручності для пацієнтів та покращення якості роботи по диспансеризації та лікуванню демобілізованих із лав Збройних сил України та інших воєнізованих формувань.
Заходи для проведення цієї роботи серед демобілізованих військовослужбовців розробили територіальні заклади охорони здоров’я (КНП «Консультативно-діагностичний центр» Печерського району та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Печерського району) за участі управління охорони здоров’я, управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, Печерського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Інформація щодо запланованих заходів в рамках Днів здоров’я була розповсюджена у закладах охорони здоров’я, органах соціального захисту, розміщена на веб-сайті райдержадміністрації.
Передбачено, що під час проведення цих заходів учасники АТО матимуть можливість отримати необхідну їм медичну допомогу та консультації за різними лікарськими спеціальностями, в тому числі сімейного лікаря, невропатолога, ендокринолога, кардіолога, медичного психолога, стоматолога та інших, пройти лабораторні дослідження тощо.Крім того, після проведення профілактичних оглядів медичними працівниками буде складено індивідуальний план реабілітації, тобто буде визначено, яке лікування пацієнту потрібне – амбулаторне чи стаціонарне, у закладах охорони здоров’я первинного, вторинного або третинного рівнів. Також за результатами диспансеризації буде вирішуватись потреба у санаторно-курортному лікуванні. У разі необхідності та за згодою учасника АТО буде оформлена довідка для надання у територіальне управління соціального захисту.
Принагідно запрошуємо демобілізованих учасників АТО покращити стан свого здоров’я та звернутися з цією метою до лікаря за місцем проживання у зручний для себе час. Телефони для довідок: 529-32-17, 285-06-31.
ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ
- безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
- першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
- безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;
- користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
- виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
- позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов’язані з доглядом за цим ветераном війни, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством.