Голова особисто проконтролював ситуацію по забудові Звіринецького скверу
06 листопада голова Печерської райдержадміністрації Сергій Мартинчук разом з мешканцями та активістами району відвідав територію біля Звіринецького скверу, де планується продовження будівництва житлового комплексу. Фотозвіт.
Очільник району оглянув територію біля будинків, прилеглих до будівельного майданчику, поспілкувався з активістами та мешканцями.
Ситуація довкола забудови Звіринецького скверу має давню та скандальну історію.
Зі слів мешканців, побудування ЖК «Royal Hills» (раніше ЖК «Печерський бастіон») може призвести до руйнування прилеглих житлових будинків. Адже будівництво намагаються проводити на самому зсувонебезпечному схилі Печерська, де, до того ж, були кладовище, печери самітників та 850 дерев цінних порід. Наразі, схил з плавунами, який більш як два роки ніхто не перевіряв, вже містить недобудову, яка нахилилася в бік житлових будинків, прилеглих до схилу, та баштові крани, основи яких, підмиті дощами і які можуть впасти будь-якої миті.
Мешканці п'ятиповерхівок по вул. Кіквідзе вимагають ліквідувати будмайданчик та посадити дерева у фактично зруйнованому сквері.
Сергій Мартинчук дав доручення юристам Печерської РДА розібратися в ситуації та допомогти мешканцям відстояти свої законні права.
Нагадаємо, влітку 2012 р. генпідрядник ТОВ «Сфера-Сіті» (зараз ТОВ "Прайм девелопмент") та підрядник ТОВ «Енергобуд», починаючи будівельні роботи, скоїли самовільну вирубку дерев на вул. Кіквідзе, 23, зруйнували дитячий майданчик, а також погреби мешканців будинків по вул. Кіквідзе, 23 та 25 а, на підставі чого відносно посадових осіб даної організації було порушено кримінальну справу.
23 травня 2013 р. Київська міськрада надала окремим земельним ділянкам, на яких проводились будівельні роботи, статус скверу.
13 листопада поточного року відбудеться засідання Київського апеляційного господарського суду по ситуації із забудовою Звіринецького скверу.
ДОВІДКА. Звіри́нець - історична місцевість Києва між Печерськом, Видубичами, Теличкою і Чорною Горою. Простягається вздовж бульвару Дружби народів (кінцевої частини), вулиць Бастіонної, Звіринецької, Мічуріна та Старонаводницької.
Відома з часів Київської Русі. Назва, ймовірно, походить від місця полювань київських князів на дикого звіра. Тут містився Красний двір - одна з княжих резиденцій. З 10-го століття існували подібні до лаврських Звіринецькі печери (відкриті у 1880-х рр.), в яких діяв печерний монастир (зруйнований 1096 - 1097 рр. половцями). Після монголо-татарської навали на 3віринці виникло однойменне поселення, що належало Видубицькому монастирю.
1810 р. - закладено Звіринецьку фортецю. З 19-го століття існує однойменне кладовище (в кінці вул. Верхньої). У 1918 р. - внаслідок вибуху на артилерійських складах більшу частину колишньої забудови 3віринця зруйновано.
Нині Звіринець став частиною Печерського району м. Києва, а тому назва «Звіринець» використовується лише шанувальниками київської історії. Досі існує Звіринецьке кладовище, однойменні печери на вулиці Мічуріна та вулиця Звіринецька, яка до 1975 року була забудована одноповерховими приватними будинками. Частину території Звіринця займає Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка НАН України.