ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформує
Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій!
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій для суб’єктів господарювання становлять 1095 днів, з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.
Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Зазначена норма визначена статтею 102 Податкового кодексу України.
Щодо виплат грошових забезпечень та заохочень військовозобов’язаних
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що відповідно Наказу Міноборони України від 04.08.2014р. № 498 з 02.09.2014р. до Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних і резервістів, затвердженої власним наказом від 12.03.2007р. № 80, внесено зміни, згідно яких підприємства, установи та організації для покриття витрат на виплату середньої заробітної плати військовозобов’язаним, призваним на збори, подають до районного військового комісаріату, у якому перебувають на обліку військовозобов’язані, рахунки, котрі акцептуються та передаються до обласного військового комісаріату для оплати.
Відшкодуванню підлягають усі витрати, пов’язані з виплатою середнього заробітку (у тому числі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).
Непрацюючим на день призову військовозобов’язаним за весь період зборів, ураховуючи час проїзду до місця їх проведення і назад, за їх заявами про те, що вони на день призову на збори не працюють, виплачується грошове зобов’язання, виходячи з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати на місяць.
01 січня 2015 року запроваджується нова система електронного адміністрування ПДВ
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформує, що з 01 січня 2015 року запроваджується нова система електронного адміністрування ПДВ. Розділ V Податкового кодексу України доповнено статтею 200¹, яка забезпечуватиме автоматичний облік в розрізі платників податку сум ПДВ:
суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних;
суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України;
суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
суми податку, на яку платники мають право видати податкові накладні.
Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.
Банк, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, визначається Кабінетом Міністрів України.
З рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету або на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до статті 209 Податкового кодексу України, в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду.
За підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 Податкового кодексу України.
Кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 Податкового кодексу України.
Подання реєстраційної заяви платника ПДВ засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві звертає Вашу увагу, що нормами Податкового кодексу України та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.01.2014 року № 26, визначено, що будь – які особи, що підлягають обов’язковій реєстрації як платник ПДВ чи прийняли рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ та які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Форма реєстраційної заяви платника ПДВ затверджена у додатку 1 до Положення №26. При цьому правила, порядок та строки розгляду контролюючими органами реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв’язку, є такими самими, як і для реєстраційних заяв, поданих у паперовому вигляді.
Згідно з п. 7 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 року № 233, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.04.08 за № 320/15011, при поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв’язку платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.
Враховуючи викладене, реєстраційна заява подається засобами електронного зв’язку за формою (форма № 1-ПДВ), затвердженою у додатку 1 до Положення №26 (розміщено на веб-сайті ГУ Міндоходів у м. Києві у рубриці «Законодавство»), та відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення згідно з Інструкцією № 233.
Кваліфіковані роз`яснення за безпосередньою зустріччю
У зв`язку з певними змінами, що нині відбуваються в податковій системі, у представників бізнесу з`являється чимало питань, на які потребуються у короткі терміни кваліфіковані відповіді. Адже недотримання норм законодавства тягне за собою відповідальність та штрафи.
Тому сьогодні для вирішення нагальних питань працівники органів державної фіскальної служби проводять ряд заходів з метою тісної співпраці з бізнесом та роз`яснення введених законодавчих норм.
Так, в стінах Державної податкової інспекції Печерського району м. Києва пройшла зустріч, на якій були присутні представники фінансових банківських установ. Діловий захід провела Світлана Чубка, начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб податкової інспекції Печерського району.
Під час діалогу обговорювались правила оподаткування відсотків, нарахованих на користь фізичних осіб, правильності нарахування та перерахування податку на доходи фізичних осіб до державного бюджету.
Нагадаємо, що зсерпня цього року відсотки, нараховані на суму депозиту, обкладаються ПДФО. При цьому оподаткуванню підлягають усі нараховані проценти незалежно від суми депозиту. Встановлено єдину ставку податку - 15%. Обов'язок відображення сум ПДФО в звіті за ф. № 1ДФ покладено на банки. Зазначена норма не стосується відсотків, нарахованих на грошові кошти, зараховані на рахунки фізичних осіб у вигляді заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги тощо.
Слід відзначити, що подібні зустрічі допомагають як бізнесу – вчасно отримати фахову інформацію та роз`яснення, так і податківцям – почути труднощі у бізнес-діяльності та разом налагоджувати конструктивну роботу.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві