Додаток «Lookout», що полегшує повсякденне життя людям із вадами зору, відтепер доступний українською
Додаток «Lookout», що працює на базі штучного інтелекту і допомагає людям із вадами зору легше виконувати щоденні завдання, компанія «Google» випустила ще у 2018 році. Проте 6 вересня в офіційному блозі компанії з’явилося повідомлення про реліз українськомовної версії застосунку.
Зараз українська локалізація дає користувачам застосувати один із трьох режимів: «Текст», «Документи» та «Вивчення об’єктів навколо».
Режим тексту (увімкнений в додатку за замовчуванням) найкраще підійде, коли користувачу потрібно озвучити невелику кількість тексту. У цьому режимі можна сортувати пошту або розпізнавати вказівники й вивіски. Розробники попереджають: якщо текст не вдається чітко розпізнати, можна змінити орієнтацію екрана з горизонтальної на вертикальну (або навпаки) чи наблизити або віддалити текст.
Режим документа дозволяє озвучувати цілі сторінки з надрукованим або рукописним текстом.
Режим дослідження завдяки камері дозволяє ідентифікувати обʼєкти довкола, що може бути особливо корисним, якщо людина з вадами зору опинилася в незнайомому місці. Цей режим наразі перебуває на етапі бета-тестування, тому працює менш точно, ніж інші.
Загалом додаток «Lookout» доступний 24 мовами. Найповніший функціонал має англомовна версія – її користувачі, наприклад, можуть завдяки смартфону розпізнавати номінал банкнот, зчитувати штрих-коди пакування харчових продуктів або графічні зображення. Найкраще застосунок працює на пристроях, які мають понад два гігабайти оперативної пам’яті з операційною системою Android 6.0 і новішими її версіями.
Раніше Google локалізувала для України додаток «Look to Speak», що полегшує спілкування людям із моторними та мовленнєвими порушеннями.
Джерело: МОЗ України