ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ ТА ДОМОГОСПОДАРОК!
Подбайте про своє майбутнє сьогодні! Відповідальність за формування майбутніх пенсій несе не тільки Держава та роботодавець, але і сам робітник. Для багатьох вже зрозуміло, що пенсію необхідно заробити, а для цього необхідно не лише працювати, а й щомісячно сплачувати внески. Тільки щомісячна сплата внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі не менше мінімального страхового внеску забезпечить зарахування страхового стажу та фінансову стабільність при досягненні пенсійного віку в майбутньому.
Виникає питання, а що робити тій людині, яка з тих чи інших причин не працює, і тому не підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.
У першу чергу це стосується студентів, моряків, які працюють за контрактами в іноземних компаніях, домогосподарок, громадян,що надають індивідуальні послуги населенню, молодих людей, які від’їжджають на заробітки за кордон, або погоджуються на оплату праці в «конвертах», не розуміючи наслідків цього.
Особи, які досягли 16-річного віку та не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, згідно статті 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. До них відносяться:
- іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;
- громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України;
- студенти та інші не працюючі категорії населення (крім пенсіонерів).
Для отримання статусу застрахованої особи вищезазначеним особам необхідно укласти Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Для укладання договору про добровільну участь необхідно звернутися до територіального органу Державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів та зборів за місцем Вашого проживання.
Договір про добровільну участь укладається на термін не менше одного року і визначає порядок сплати страхових внесків, умови набуття застрахованою особою права на пенсійні виплати відповідно до Закону, обов’язки, права, відповідальність сторін, строк дії Договору та порядок його розірвання.
Розмір внеску визначається в Договорі, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою, ніж мінімальний внесок. Також договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди.
Слід пам’ятати, що добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дозволяє Вам зберегти повний страховий стаж і збільшити розмір майбутньої пенсії.