Для підопічних Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Печерського району відбулася пішохідна екскурсія (05.08.2024)
Для підопічних Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Печерського району м. Києва була проведена екскурсія по одній з найстаріших вулиць міста Києва – Михайлівській. (Фотоальбом >>>)
Історія вулиці Михайлівської, як і багатьох інших, що знаходяться поблизу видатних пам’яток української архітектури Софії Київської та Михайлівського собору, сягає ще доби Київської Русі. На плані архітектора А. Меленського 1803 року вона позначена як одна з головних вулиць старого Києва. У 1922-1991 роках існувала під назвою Паризької комуни, далі було відновлено історичну назву – Михайлівська.
Вулиця має периметральну садибну систему забудови з внутрішніми подвір’ями. Деякі садиби наскрізні та виходять на паралельні вулиці – Малу Житомирську та Трьохсвятительську, формуючи їх архітектурне обличчя. Будинки зведено щільно один до одного, оскільки у другій половині ХІХ ст., коли ділянка почала забудовуватись, ціни на землю в цій місцевості значно зросли. Фасади споруд мають риси характерних для цього періоду стилів – пізнього класицизму, історизму, модерну та цегляного стилю.
Вулиця Михайлівська ХІХ століття пов’язана з різними культурними подіями та постатями. На початку ХХ ст. в будинку № 10 працювали редакції видань – газети «Громадська думка» та журналу «Нова громада». У будинку № 16-а функціонували Музично-драматична школа С. Блуменфельда і Музично-драматичне училище. В будинку № 1 зупинявся Тарас Шевченко, а в садибі № 24 – Панас Мирний.
Підопічні Територіального центру зустрілися на Михайлівській площі, віднайшли останню відкриту міні скульптурку проєкту «Шукай!», присвячену княгині Ользі, поговорили про архітектуру Михайлівського собору та історію старого Києва, детально познайомилися з архітектурою популярних будинків та його відомими мешканцями.