Бібліотеки Печерська підготували віртуальну виставку про столицю України, на тему: «Відомий невідомий Київ»
Київ – мальовниче і старовинне місто, де кожна вуличка має свою історію і привітно зустрічає туристів. Звичайно, коли мова йде про пам’ятки столиці, то першими згадуєш Хрещатик, Лавру, Андріївський узвіз. Однак, в Києві є безліч цікавих місць, які не входять у звичайні екскурсійні програми.
Централізована бібліотечна система Печерського району пропонує вам ознайомитись із віртуальною виставкою-екскурсією, на тему: «Відомий невідомий Київ» по маловідомим, але дуже цікавим місцям Києва, про котрі варто знати, як туристам, так і мешканцям столиці.
Музей мікромініатюр Миколи Сядристого
Музей мікроскопічної мініатюри майстра Миколи Сядристого знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Наразі, у колекції представлені вироби тільки одного автора, адже, це надзвичайно кропітка робота.
Серед мікромініатюр є «троянда у волосині», «караван золотих верблюдів у вушку голці», на половинці макового зерна розміщено вітряк, зроблений з 203 золотих деталей.
Будинок з котами
Шанувальникам цих домашніх улюбленців неодмінно сподобається «Будинок з котами» (будинок Ягимовського). Його збудовано у 1909 році, у стилі модерн. Через незвичність оформлення фасаду будинку, міські легенди, зазвичай, пов'язують його спорудження з Владиславом Городецьким, проте, відомий архітектор участі у побудові ніколи не брав, автором дизайну будівлі є інженер Володимир Безсмертний.
Вхід прикрашають фігури сов, а краї великого напівкруглого вікна на першому поверсі — барельєфи котів із зеленими очима та червоними ротами, від яких і походить поширена назва будинку. Вважалося, що сови є символом мудрості, а коти охороняють затишок і добробут будинку від злих намірів чорта, фігура якого увінчує архітектурну композицію будинку. Не менш цікаво виглядає фасад, який прикрашений башточкою, шпилем, орнаментами, ліпленням, химерами та маскаронами.
Свята купіль та печери в Китаєво
У Голосіївському районі серед парку в Китаєво причаїлася Свята купіль. З’явилася вона тут ще у 1901 році. Звичайно, це вже не та старовинна побудова, однак сучасна купіль зведена на її залишках, які були знайдені під час розкопок. Вважається, що занурившись у неї може покращити фізичний стан і очиститися духовно.
Поряд знаходяться чернечі печери. Вони відкриті для відвідування, бо доволі безпечні і невеликі. Є печерна церква.
Це всі пам’ятки, що заховалися в Китаєво, недарма деякі порівнюють цю місцину з грецьким Афоном.
Тунелі під Дніпром
У 1936 році у керівництва країни виникла грандіозна ідея – побудувати тунелі під Дніпром. Їх мало бути два і вести вони мали від Жукового острова на Осокорки і Оболонь а й надалі на Вигурівщіну. Планували це з натяком на війну, щоб якщо наземні шляхи будуть знищені, транспорт міг пересуватися берегами під Дніпром.
У 1938 році будівництво розпочали, але війна і захоплення Києва зупинили ці плани. В подальшому до цієї ідеї так і не повернулися.
Наразі, напівзатоплені тунелі можна побачити на Жуковому острові та на Осокорках.