Алгоритм дій у разі сигналу «Повітряна тривога»
Перш за все, щоб почути сигнал «Повітряна тривога» необхідно встановити на телефоні застосунок «Повітряна тривога» або «Київ цифровий».
Увімкніть телевізор чи радіоприймач і уважно прослухайте інформацію про характер тривоги.
За можливості попередьте сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч.
Швидко одягніться та одягніть дітей, перевірте наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків.
Засиніть вікна, вимкніть електричні та нагрівальні прилади, перекрийте газ, вимкніть світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).
Візьміть «тривожну валізу» та найкоротшим шляхом прямуйте до найближчої захисної споруди чи укриття (споруди подвійного призначення як метрополітен або підземний паркінг, сховища, протирадіаційне укриття, найпростіше укриття або підвальне приміщення).
Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).
Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – під несучі стіні, або у ванну (але закрийте рушником дзеркало).
У хвилини небезпеки кожному необхідно мобілізувати себе, бути зосередженим та уважним, діяти максимально швидко. Не ігноруйте сигнали «Повітряної тривоги»!
Важливо! Читайте та довіряйте тільки офіційній інформації, адже ворог веде й інформаційну війну!