Головна  →  Новини  →  20 листопада 2020

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 20 листопада

Спираючись на експертну думку епідеміологів, які професійно працюють із спалахами інфекційних хвороб, виконання карантину «вихідного дня» та інших протиепідемічних правил, встановлених в країні, сприятиме уповільненню розповсюдження COVID-19.

Одним із найбільш дієвих методів подолання пандемії COVID-19 є застосування вакцин. За даними ВООЗ, 10 світових компаній знаходяться на завершальній третій стадії клінічних випробувань вакцин проти COVID-19. Україна співпрацює з усіма світовими ініціативами заради того, щоб кожен наш громадянин мав доступ до вакцини якнайшвидше.

Одним із таких механізмів є глобальна ініціатива COVAX, яка об’єднує 172 країни світу. МОЗ розпочало співпрацю з COVAX, як тільки цю світову програму було започатковано. Згідно з цією ініціативою Україна отримає вакцини проти COVID-19 у кількості, яка дорівнює до 20% від загальної кількості населення країни (або 8 млн доз).

Вчора відбулося чергове засідання COVAX, де брали участь і представники Міністерства охорони здоров’я України. До 7 грудня українська сторона підпише усі технічні документи. МОЗ розраховує, що згідно з розрахунками у I півріччі 2021 року в Україну розпочнеться поставка відповідних вакцин. Ці розрахунки ґрунтуються на повідомленнях компаній, що входять до ініціативи COVAX та інформують про завершальні етапи досліджень нових вакцин та їхню реєстрацію найближчим часом.

Перший транш, який Україна отримає від COVAX, налічуватиме 1,2 млн доз. Вакцинами в першу чергу будуть забезпечені люди із груп ризику — медичні працівники, люди віком понад 65 років та люди із супутніми хронічними хворобами.

Україна продовжує співпрацю зі всіма виробниками вакцин проти COVID-19, задіюючи як можливості МОЗ, так і інші дипломатичні канали. Наприклад, на переговорах із прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном Президент України Володимир Зеленський обговорював доступ нашої країни до вакцини, яка виготовляється компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом. На цьому тижні Максим Степанов мав телефонну розмову з міністром охорони здоров'я та соціальних послуг США Алексом Азаром, який пообіцяв сприяти питанню забезпечення України вакцинами проти COVID-19, що зараз виготовляються американськими компаніями.

Побоювання щодо холодового ланцюга та умов збереження майбутньої вакцини проти COVID-19 не мають під собою жодного підґрунтя. Україна готова належним чином транспортувати та зберігати вакцину у холодильних установках, що забезпечують усі необхідні для цього температурні умови.

Останнім часом деякі ЗМІ розповсюджують повідомлення щодо різноманітних складнощів та проблем як української системи медичної допомоги, так і конкретних лікарень. Цього тижня одна з українських волонтерок повідомила в соцмережі про трагічний інцидент із браком кисню у 3-й міській лікарні м. Біла Церква. МОЗ розбиралося в ситуації — підтвердження викладеним фактам не отримало. Зі свого боку пізніше волонтерка повністю спростувала цю інформацію. Очільник Міністерства охорони здоров‘я Максим Степанов закликав ЗМІ перевіряти інформацію до того, як її оприлюднювати, аби не сіяти паніку. Зі свого боку МОЗ ретельно перевірятиме кожен подібний факт.

Джерело: МОЗ

Перейти до спискуВерсiя для друку