Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

15 лютого – Міжнародний день дитини, хворої на рак

Опубліковано 12 лютого 2015 року о 17:46

15 лютого – Міжнародний день дитини, хворої на рак, а 4 лютого світ відзначив день боротьби з раком. Як зазначають у Київському міському центрі здоров’я, мета цих днів – привернути увагу населення до своєчасної профілактики раку. Показник онкозахворювань серед українців становить близько 160 тисяч хворих на рік і 90 тисяч випадків летальності, з яких 40% помирають у перший рік після виявлення, як правило, через пізню діагностику.

Як повідомляють лікарі, онкологічні захворювання – друга за частотою причина смерті після серцево-судинних захворювань. На жаль, неможливо повністю захистити себе і своїх близьких від цієї хвороби, але існує ефективна профілактика раку, яка дає змогу звести ризик захворювання до мінімуму.

Будь-яке онкологічне захворювання пов’язане з двома чинниками: зовнішнім і внутрішнім. Зовнішній чинник – це те, що ми їмо, чим дихаємо, у якому екологічному середовищі живемо. До внутрішнього відноситься стан нашого організму, тобто наскільки повноцінно та злагоджено працюють його органи й системи, а також генетична спадковість, яку отримує людина від своїх батьків.

За інформацією лікарів, головні чинники онкозахворювань – неправильне харчування та тютюнопаління, кожен з них обумовлює третину захворювань. Третє місце – це вміння правильно реагувати у стресових ситуаціях, а також активний спосіб життя. У людини, яка багато рухається, знижується ризик захворіти на рак удвічі.

За рекомендацією лікарів, щоб запобігти захворювання, потрібно раціонально харчуватися, а саме: обмежити вживання тваринних жирів, солодощів, мучних продуктів, введення до свого харчового раціону більше молочних продуктів, риби, морепродуктів, овочів, фруктів та зелені.

Потужним канцерогеном є копченості. Під час теплової обробки у продуктів утворюється бензопірен, який є канцерогеном і зумовлює виникнення пухлини.

На жаль, як зауважують лікарі, протиракової дієти не існує, але правильне приготування їжі та раціональне харчування здатне суттєво знизити ризик онкозахворювання й позитивно вплинути на здоров’я. Тому така шкідлива звичка як паління є причиною виникнення 80% випадків раку легень, а також шлунково-кишкового тракту, молочної залози та інших органів.

Окрім того, споживання алкоголю є встановленим фактором ризику для раку порожнини рота, глотки, гортані, стравоходу, печінки, колоректального раку і раку грудей у жінок, а також є зв’язок із раком підшлункової залози.

За рекомендацією лікарів, для профілактики онкозахворювань, важливо рухатися. З віком у людини знижуються обмінні процеси, а це є ґрунтом для розвитку раку. Так, при активному русі у клітини надходить багато кисню, який поліпшує обмінні процеси, що сприяє травленню й виведенню вже перероблених продуктів обміну. За інформацією Київського міського центру здоров’я, у 45% чоловіків і 28% жінок можливо запобігти онкології, лише займаючись регулярно фізкультурою.

Ще один дуже потужний чинник, що може зумовити онкозахворювання – це стрес. За рекомендацією лікарів, завжди потрібно себе налаштовувати на позитивне сприйняття світу. Деяким людям у цьому питанні не зайвою буде професійна допомога психотерапевта чи психолога.

Важливо знати ознаки та симптоми, які можуть вказувати на початок розвитку онкологічного захворювання, і вчасно на них реагувати.

Перша ознака раку – виникнення новоутворення. Це може бути невеликий вузлик або плямочка, яка нещодавно з’явилося й швидко розвивається. Можуть бути порушення в роботі різних органів, кровотечі, погане самопочуття, схуднення. Відразу ж потрібно вжити заходів – звернутися до лікаря, пройти потрібне обстеження. Як повідомляють спеціалісти, профілактичний огляд потрібно проходити не менше одного разу на рік.

Джерело: КМДА


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux