1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом
Сьогодні відзначається Всесвітній День боротьби зі СНІДом з метою привернення уваги громадськості до ВІЛ/СНІД як до глобальної проблеми людства, підвищення рівня поінформованості та проблеми людей, які живуть з цією хворобою.
На світовій мапі Україна є регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. Низький рівень інформування, недостатня кількість соціальних програм, відсутність обов’язкового щорічного тестування – все це впливає на стрімке розповсюдження ВІЛ-інфекції у нашій країні.
Хоча кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в Україні постійно зростає, кожна третя ВІЛ-позитивна людина й досі не знає свій ВІЛ-статус, а це означає, що вона не отримує кваліфіковану медичну допомогу у вигляді антиретровірусної терапії.
Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.
Всесвітній День боротьби зі СНІДом вперше відзначили 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тоді на зустрічі Міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і поширення інформації щодо ВІЛ/СНІД.