У питанні ремонту будинків міська влада не залишить людей наодинці з проблемами – Петро Пантелеєв
Міська влада й надалі підтримуватиме будинкові громади в їхньому прагненні відремонтувати житловий будинок, термомодернізувати його тощо. Це не залежатиме від форми управління: створено там ОСББ чи будинок обслуговується комунальним ЖЕКом. У місті діятимуть програми співфінансування робіт, кошти на які мешканцям зібрати складно. Про це розповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв у сьогоднішньому номері газети «КП в Україні».
«Місто не залишить мешканців один на один зі своїми проблемами. Є програми допомоги, вони залишаться. Приміром, минулого року в нас був випадок, коли повністю згорів дах будинку ЖБК (житлово-будівельного кооперативу). Місто виділило гроші, ми допомогли замінити дах. Тому ніхто нікого в біді не кине, ми відстоюватимемо інтереси людей, які проживають у Києві», – заявив заступник голови КМДА.
Він також звернув увагу киян на те, що міська влада дає можливість брати участь у програмах з енергозбереження: 70% грошей на роботи виділяє місто, 30% – збирають мешканці.
«Мені здається, що це вигідно. Єдине питання, що лишається велика кількість соціально незахищених людей. Тут важливо, аби люди самі домовилися: у когось є можливість заплатити більше. Але це все вирішується переговорним шляхом між власниками квартир», – сказав Петро Пантелеєв.
Він повідомив, що будинки, які створили ОСББ, та інші мають право на створення ремонтних фондів. При цьому мешканці самостійно вирішують, в якій послідовності робити ремонт: що вимагає заміни зараз, а що може почекати.
«Крім того, у відремонтованому будинку змінюється і ринкова вартість вашої квартири. Я спостерігав за ситуацією у двох однакових будинках – в одному з них створили ОСББ, в іншому лишився ЖЕК. При цьому ОСББ утримує свій будинок в ідеальному стані. Зі мною ділилися інформацією, що квартира в цьому будинку коштує на 20% дорожче, ніж у сусідньому», – зазначив він.
Докладніше з матеріалом можна ознайомитися за посиланням.
Джерело: КМДА