Головна  →  Новини  →  21 лютого 2024

Облаштування робочого місця для людини з інвалідністю: компенсацію можна отримати через Дію

Роботодавці, які облаштували робоче місце для людини з інвалідністю, тепер можуть подавати заяву на отримання відповідної компенсації від держави через портал Дія.

При прийнятті на роботу такої людини та обладнавши для неї робоче місце:

  • з першою групою інвалідності – роботодавець має право на грошову компенсацію у розмірі до 106,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
  • з другою групою інвалідності – у розмірі до 71 тис. грн (10 мінімальних зарплат).

Головна мета цієї урядової програми – спонукати роботодавців усунути бар’єри на робочому місці, зробити середовище для своїх працівників максимально комфортним та безпечним.

Компенсація надається, зокрема, за придбання меблів та фурнітури для робочих місць; комп’ютерів та оргтехніки; програмного забезпечення; поручнів та брусів; машин для виробництва та оброблення комерційних товарів; допоміжних засобів для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях; допоміжних засобів для відтворення звуків, для малювання і письма тощо.

Ця норма діє з кінця серпня 2023 року, коли набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. № 893 «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю».

Також роботодавець може отримати компенсацію через подання заяви до Київського міського центру зайнятості в паперовій або електронній формі.

Джерело: Київський міський центр зайнятості

Перейти до спискуВерсiя для друку