Головна  →  Новини  →  21 лютого 2024

Міжнародний день рідної мови в закладах освіти Печерського району

Мова ‒ це маркер ідентичності, який засвідчує нашу унікальність серед інших народів. У нелегкі часи війни українська мова об’єднує українців в усьому світі, запалює серця і дарує надію, яка спонукає до дії та ідентифікує «свого» серед ворогів.

Сьогодні в закладах освіти Печерського району тривають заходи з нагоди Міжнародного дня рідної мови: бесіди, розмовні клуби, вікторини…

В школі № 5 відбулась презентація улюблених книжок серед учнів 5-10 класів! Учні та вчителі захоплено розповідали про книги, ділилися своїми враженнями від прочитаного та аргументували, чому саме обраний ними твір варто прочитати.

В спеціалізованій школі № 47 учні 2-А класу підготували привітання з Днем рідної мови для віх здобувачів освіти!

У Ліцеї міжнародних відносин № 51 в кожному класному колективі відбулись години спілкування: «Що означає українська мова для українця?». Старшокласники захищали проєкти, присвячені рідній мові, а учні початкової школи писали диктант та виконали творчі роботи.

З нагоди дня рідної мови першокласники Предславинської гімназії № 56 побували на надзвичайно захопливій екскурсії до музею Марії Заньковецької.

А здобувачі освіти Печерської гімназії № 75 завітали до меморіального музею Тараса Шевченка на Майдані Незалежності. На майстер-класі «Тарасова наука» вивчали українську каліграфію.

Учениця 3-А класу спеціалізованої школа № 80 Лисенко Діана підготувала та провела невеликий відеоурок «Говори українською грамотно!».

А учні логопедичного 4-Б класу школи № 134 створили відеоурок про синонімічні ряди в рідній мові.

В Ліцеї № 88 учні 8-А класу взяли участь у грі-вікторині «Багатство української мови».

Не звалашилися осторонь і наймолодші! В закладі дошкільної освіти № 720 пройшли заходи, покликані допомогти дітям пізнати красу та багатство рідної мови, виховувати любов до національних традицій нашого народу.

У закладі дошкільної освіти № 298 відбулось заняття «Найдорожча, калинова, рідна мова», під час якого діти знайомилися з українською поезією.

А в закладі дошкільної освіти № 325 цей день пройшов під гаслом «Нас єднає рідна мова». Педагоги відвідали показове заняття з розвитку мовлення вихователя Катерини Дзвеняк у молодшій групі.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину, кожен з нас повинен насамперед створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова.

Перейти до спискуВерсiя для друку