Головна  →  Інформація  →  16 лютого 2021

Тимчасова державна допомога дітям

Призначення  тимчасової державної допомоги, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім‘ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Тимчасова допомога призначається  дитині віком до 18 років, кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами. У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє одержувачу про те, які документи повинні бути подані протягом  місяця.

Рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової допомоги   приймається   органом   соціального  захисту  населення протягом  10 календарних  днів  після надходження усіх необхідних документів.

Особи, які звернуться за призначенням допомоги вперше вона призначатиметься з місяця звернення і доходи сім‘ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.

Умови призначення тимчасової допомоги

- відомості про одного з батьків (платника аліментів), які внесено до Єдиного реєстру боржників у зв‘язку з несплатою ним аліментів;

- стосовно    одного   з   батьків   здійснюється   кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення   волі,   якого   визнано   в   установленому  порядку недієздатним,  а  також  перебуває  на строковій військовій службі;

- місце проживання   (перебування)   одного   з   батьків    не встановлено.

Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає за місцем проживання (перебування) відповідні документи

Необхідні документи

- заява  за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за  призначенням  усіх  видів  соціальної  допомоги  (заповнюється  на  підставі  довідок  про  доходи  кожного  члена  сім’ї). 

- Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації  про  доходи  та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням  усіх  видів соціальної допомоги.

Залежно від  підстав,   на   яких   призначається   тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

-  рішення суду  (виконавчий  лист)  про  стягнення  з  одного з  батьків  аліментів на дитину; довідка державної  виконавчої служби,  що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом  шести  місяців, що передують місяцю звернення;

- довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з  батьків  кримінального  провадження  або  про  його перебування на  примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в  установленому   порядку  недієздатним,  а  також  перебування  на  строковій   військовій  службі;

-  повідомлення органу   внутрішніх   справ  про  те,  що  місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Перейти до спискуВерсiя для друку