Головна  →  Новини  →  11 квітня 2019

Звернення голови Печерської райдержадміністрації з нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів

Звернення голови Печерської райдержадміністрації з нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів

Шановні співвітчизники!  

Щороку, 11 квітня, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, у світі відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів.

Саме в цей день у 1945 році в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю.

Під час Другої світової війни на території Німеччини та окупованих нею земель діяло чотирнадцять тисяч концентраційних таборів і гетто, де понад вісімнадцять мільйонів людей різних національностей пережили зневагу, голод, тяжку працю в нацистській неволі.

Важко усвідомити, що на гітлерівських «фабриках смерті» безневинно загинули одинадцять мільйонів чоловіків, жінок і дітей, і серед них - сотні тисяч українців.

Ця трагічна сторінка історії назавжди закарбувалась в людській пам'яті, як символ нескореності та сили духу.

У цей день увесь світ вклоняється світлій пам’яті людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору.

Від щирого серця висловлюю слова вдячності за мужність та бажаю всім, хто пройшов крізь пекло концтаборів, міцного здоров’я, щастя та миру.

 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку