КМДА Київська міська державна адміністрація


21 березня 2019

Підопічні Територіального центру відвідали першу в Україні виставку «борисівських» ікон кінця ХІХ – початку ХХ століття

 

21 березня 2019 року підопічні Територіального центру соціального обслуговування Печерського району міста Києва відвідали виставку «Борисівська ікона» в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара».

Борисівський іконописний промисел явище масове – за рік їх випускали до 307 тисяч ікон, але не дивлячись на це, кожна з них віддзеркалює ауру тепла та любові.

Оригінальна техніка іконопису, іконографічне трактування допомагає вирізнити їх з великої кількості, а декоративне оформлення дає змогу побачити всю їх красу.

«Музей Івана Гончара» заснований в 1993 році, на базі приватної колекції Івана Гончара – художника, скульптора та громадського діяча. За кілька десятиліть кропіткої колекційної роботи, Іван Гончар зібрав унікальну колекцію, а його нащадки продовжують поповнювати фонди музею.

Колекцію з 250 «борисівських» ікон придбав та передав до музею онук фундатора музею - ієродиякон Януарій.

Підопічні Територіального залишились під враженням від декоративного оформлення, поповнили власні знання про іконопис та подискутували на дану тему. При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.