Головна  →  Новини  →  22 лютого 2019

Сергій Мартинчук провів громадський звіт про підсумки діяльності райдержадміністрації за 2018 рік

Сергій Мартинчук провів громадський звіт про підсумки діяльності райдержадміністрації за 2018 рік

22 лютого 2019 року голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук, провів громадський звіт з офіційним виступом про підсумки діяльності райдержадміністрації за 2018 рік. Фотозвіт

Громадський звіт голови Печерської РДА переглянути презентацію >>>

На початку заходу Сергій Мартинчук відзначив подякою Римара Вадима Володимировича, кондуктора автобусного парку № 2, автобусного маршруту №51 за прояв небайдужості, ввічливості та турботи до тих, хто потребує уваги. Вийшовши на зупинці 17 лютого, він допоміг завести особу з інвалідністю, погрузивши коляску до автобусу та вибравши найкраще місце для чоловіка і його дружини.

«Ваш вчинок є прикладом і взірцем для суспільства, завдяки таким, як Ви ми крокуємо до Європи», - зазначив Сергій Мартинчук.

Громадський звіт

голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Мартинчука Сергія Олександровича

про підсумки роботи райдержадміністрації за 2018 рік

Доброго дня, шановна громадо, депутати та колеги!

До вашої уваги хочу представити звіт про підсумки роботи Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за 2018 рік.

1. Рішенням сесії Київської міської ради від 21 грудня 2017 року «Про бюджет міста Києва на 2018 рік» зведений бюджет Печерського району в складі бюджету міста Києва затверджений в сумі 777 млн 400 тис грн.

Виконання видаткової частини загального фонду по головному розпоряднику коштів «Печерська районна в місті Києві державна адміністрація» за 2018 рік склало 662 млн 700 тис грн. або 97,0% до уточненого річного плану.

Більшість видатків бюджету були спрямовані на соціально-культурну сферу. У звітному періоді сукупна частка цих видатків становила 84,1 %.

Із загальної виділеної суми спрямовано по галузях:

 • Освіта – 512 млн 500 тис грн;
 • Державне управління – 64 млн 900 тис грн;
 • Житлово-комунальне господарство – 40 млн 200 тис грн;
 • Соціальний захист та соціальне забезпечення – 17 млн 700 тис  грн;
 • Культура і мистецтво – 15 млн 500 тис грн;
 • Фізична культура і спорт – 7 млн 100 тис грн;
 • Молодіжна політика – 6 млн 400 тис грн.

Загалом, профінансовано видатки на захищені статті витрат, виконання яких склало 583 млн 300 тис грн, або 88,0% всіх видатків загального фонду, із них:

 • заробітна плата з нарахуваннями – 522 млн 300 тис грн;
 • оплата послуг за спожиті тепло-енергоносії – 45 млн 400 тис грн;
 • харчування  – 15 млн 400 тис грн;
 • медикаменти – 200 тис грн.

По галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» на забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, а також інвалідів І-ІІ групи, з числа військовослужбовців, що потребують поліпшення житлових умов, за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла передбачені видатки спеціального фонду у сумі 5 млн 800 тис грн. Виконання склало - 5 млн 700 тис грн.

Грошову компенсацію призначено:

 • одній родині загиблого в АТО – 1 млн 428 тис грн;
 • двом учасникам АТО – особам з інвалідністю І-ІІ груп – 3 млн 312 тис грн;
 • двом внутрішьопереміщеним особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України сплачено в сумі 3 млн 228 тис грн;  
 • двом особам з інвалідністю І-ІІ груп, з числа учасників бойових дій на території інших держав, сплачено 3 млн 100 тис грн.

По іншим статтям видатків на утримання бюджетних установ району склало 79 млн 400 тис грн.

По галузі «Житлово-комунальне господарство» на благоустрій території району затверджено поточні видатки цільового фонду спеціального фонду бюджету в сумі 6 млн грн. Виконання склало 5 млн 100 тис грн, у зв’язку – з недофінансуванням.

Крім того, у Печерському районі проведено ремонтні роботи на 163 об’єктах, на загальну суму 56 млн 400 тис грн.

По галузі «Житлово-комунальне господарство» – 27 млн 200 тис грн, або 51% від загально запланованих робіт.

Це роботи по заміні вікон у під’їздах житлових будинків, ремонт сходових клітин, ремонт покрівель, капітальний ремонт асфальтового покриття, облаштування ігрових та спортивних майданчиків.

По галузі «Освіта» проведено ремонтних робіт на суму – 27 млн 600 тис грн, або 49%від загально запланованих робіт. Зокрема, це: капітальний ремонт тіньових навісів, ігрових майданчиків, встановлення пандусів тощо.

Окрім зазначених робіт капітального характеру, Програмою соціально-економічного розвитку було передбачено  капітальні  вкладення  по галузі «Освіта» на реконструкцію з прибудовою будівлі дошкільного навчального закладу № 325 на бульварі Дружби Народів, 7-А на суму 900 тис грн.

У 2018 році успішно реалізовані 2 громадських проекти у спеціалізованій школі № 47 ім. Антона Макаренка – це Спортивний комплекс на суму 325 тис грн та Дитячий простір на загальну суму 378 тис грн.

2. На території Печерського району функціонує 68 закладів освіти, з них: 35 закладів дошкільної освіти (27 закладів комунальної форми власності, 5 – приватної форми власності, 3 – відомчих) та 30 закладів загальної середньої освіти, серед яких 25 – комунальної форми власності та 5 – приватної. Також в районі функціонує 4 заклади позашкільної освіти.

У 2018-2019 навчальному році у закладах загальної середньої освіти комунальної форми власності розпочали навчання 14 325 учнів.

У звітному році в закладах дошкільної освіти району виховувалось 2 715 дітей.

З метою створення додаткових місць у дошкільних навчальних закладах, проведено капітальні роботи та відновлено роботу дошкільного навчального закладу № 48 на 2 групи у кількості 35 дітей.

У дошкільних навчальних закладах функціонує 28 груп компенсуючого типу, в яких виховується 542 дитини. Це групи для дітей з вадами мови, зору, із сколіотичною осанкою та дітей з позитивною туберкуліновою пробою та інших частохворіючих дітей.

Також, функціонує чотири групи з інклюзивною формою навчання та виховання дітей з синдромом Дауна, з рисами аутичного спектру та із затримкою психічного розвитку.

Відповідно до розпорядження Печерської РДА, діти із сімей киян, які загинули під час участі в Революції Гідності та діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування отримують безкоштовне харчування. Окрім цього, збережено пільгу для оплати за харчування дітей, батьки яких мають статус учасників АТО.

Загалом, пільгу на харчування отримали 64 дитини - батьки яких мають статус учасників АТО; безкоштовне харчування у санаторних та спеціальних закладах дошкільної освіти отримали 340 дітей з вадами зору, слуху та 12 дітей-інвалідів. а також 146 дітей з багатодітних родин отримали пільгу 50%.

Вперше, не тільки в Києві, а й в Україні відкрито лінію мультипрофільного харчування по типу «Швецький стіл» на базі їдальні закладу загальної середньої освіти №47.

Для контролю за якістю харчування дітей у закладах освіти Печерського району створено громадські комісії у складі представників трудового колективу та батьків.

У Печерському районі функціонують різні типи навчальних закладів, а саме: школи, спеціалізовані школи, гімназії, ліцеї тощо.

Одним із пріоритетних напрямків розвитку загальної середньої освіти є надання базового рівня знань, умінь та якостей за профільним навчанням, що в подальшому надасть учням конкурентоздатність та осмислення у виборі професії.

Загалом, профільним навчанням у 2017-2018 н. р. у закладах загальної середньої освіти Печерського району охоплено 1372 учнів, що становило 100% старшокласників району.

З метою формування професійних намірів учнів та побудови професійної кар’єри адміністраціями 25 загальноосвітніх навчальних закладів району укладено 123 угоди про співпрацю з вищими навчальними закладами, науковими установами, коледжами, вищими професійними училищами, підприємствами. 

Окрім цього, на базі школи № 8 створено умови для здобуття громадянами базової та повної загальної середньої освіти за денною, заочною та вечірньою формами навчання.

Рівний доступ до здобуття освіти забезпечується також шляхом створення умов для індивідуального, екстернатного та дистанційного навчання.

Загальна кількість учнів, які за станом здоров‘я знаходилися на індивідуальній формі навчання – 108. 104 учня здобували початкову, базову та повну загальну середню освіту за екстернатною формою.

У Печерському районі створено цілісну систему щодо виявлення та підтримки творчої молоді шляхом залученням її до участі у різноманітних конкурсах, олімпіадах, фестивалях та змаганнях.

У 2017-2018 навчальному році в шкільних предметних олімпіадах взяли участь 16 984 учнів, учасниками районних  учнівських олімпіад стали 4853 учнів, призерами стали – 2234 учнів.

Переможцями міських олімпіад з навчальних предметів стали 722 учнів закладів освіти Печерська. З всеукраїнських олімпіад повернулися з перемогами 34 школяра.

Протягом 2018 навчального року в закладах освіти району працювали 211 гуртків, 99 спортивних секцій, 96 творчих об’єднань, які відвідували 10 795 учнів.

Відтак, у 2017-2018 навчальному році у 22 закладах освіти комунальної форми власності створено 57 класів нового освітнього простору «Нова українська школа».

За підсумками навчального року в Печерському районі отримали свідоцтва про базову освіту 1 372 учня, з відзнакою – 125.

Атестати про повну загальну середню освіту отримали 1053 випускника, атестат особливого зразка – 116 учнів. Золоті медалі отримали 75 випускників, Срібні – 41 учень. Варто підкреслити, що протягом останніх років ці показники стабільно високі.

3. У підпорядкуванні Печерської РДА знаходяться три лікувально-профілактичні заклади:

- Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги», в якому налічується 11 амбулаторій;

- Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр»;

- Госпіталь для інвалідів війни «Печерський».

В рамках реформування медичної галузі, у 2018 році підвищено якість надання медичних послуг, зокрема, забезпечено підключення лікувальних закладів до Медичної інформаційної системи «Helsi me», що дало пацієнтам вільно обирати лікаря, здійснювати запис on-line до лікаря та інше.

З лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги підписано   47 827 декларацій з пацієнтами.

На виконання програми «Доступні ліки» залучено 18 аптек та аптечних пунктів, лікарями виписано понад 34 тисячі рецептів для 16 055 осіб.

На амбулаторне лікування пільгових верств населення та видачі медикаментів використано близько 3 млн грн.

Згідно з реалізацією проекту «Лікар у Вашому домі» Центром первинної медико-санітарної допомоги організовано роботу двох медпунктів із змінними локаціями для проведення експрес-діагностування та виявлення початкових захворювань на цукровий діабет, хвороби системи кровообігу та  ВІЛ-інфекції. Послугами скористалося 1 835 особи. Обстеження на наявність антитіл до ВІЛ-інфекції також здійснювалися іншими закладами районного підпорядкування, загалом за допомогою «швидких тестів» безкоштовно обстежено 6 580 осіб.

Також на базі Консультативно-діагностичного центру до Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями, в рамках Всесвітнього Дня здоров’я лікарями проведено безкоштовні консультативні заходи та ультразвукові дослідження.

Для флюорографічних обстежень населення Печерського району Консультативно-діагностичний центр укомплектовано двома сучасними флюорографами, які здійснюють цифрову обробку зображення.

На базі зубопротезного відділення Консультативно-діагностичного центру протягом звітного періоду виконано безкоштовне зубопротезування 162 особам на суму 159 тис грн.

Протягом 2018 року від оренди приміщень для надання платних медичних послуг населенню, отримано коштів у сумі близько 3 млнгрн.

4. Одним із пріоритетних напрямів діяльності райдержадміністрації є покращення стану благоустрою території району.

Так, за 2018 рік відділом контролю за благоустроєм складено 694 протоколи про адміністративні правопорушення та вручено 3 400 приписів за неналежний санітарно-технічний стан території, незаконне розміщення тимчасових споруд, несанкціоновану торгівлю та інші порушення Правил благоустрою. З метою протидії несанкціонованій стихійної торгівлі спільними зусиллями відділу контролю за благоустроєм та поліції проведено 82 рейдові перевірки з вилученням товару.

Крім того, з метою формування екологічної культури серед населення та утримання території району в належному санітарному стані проведено 3 масштабних толоки. Заходи з прибирання зелених зон та озеленення місць громадського відпочинку проводились за участю представників органів влади, інститутів громадського суспільства, представників органів самоорганізації населення, депутатів, військовослужбовців та правоохоронних органів.

У листопаді разом з депутатом Київської міської ради Ярославом Діденко та громадськістю відкрито новий сквер, який розташований в Печерському районі поблизу станції метро «Кловська».

5. Важливою функцією державного регулювання є захист природного середовища та контроль стану довкілля. На території Печерського району розміщено 2 стаціонарні пости заміру стану атмосферного повітря, які оперативно передають інформацію до центральної геофізичної обсерваторії для здійснення моніторингу показників по місту Києву.

Слід зазначити, що Печерський район відноситься до найбільш екологічно безпечних районів столиці.

З метою захисту довкілля в паркових зонах району для обробки пішохідних доріжок використовується посипковий матеріал-реагент «Бішофіт».

Для забезпечення мешканців якісною питною водою на Печерську діють 10 бюветних комплексів артезіанського водопостачання. Профілактичні роботи та контроль за якістю питної води здійснює Комунальне підприємство «Київводфонд».

У 2018 році, мобільні бригади КП «Плесо» та структурні підрозділи райдержадміністрації виконували роботи з благоустрою та розчищенню берегів річок Дніпро та Либідь.

6. Житловий фондПечерського району нараховує 959 багатоповерхових житлових будинки, з них 673 - комунальної форми власності, у тому числі 11 гуртожитків.

Одним з важливих та пріоритетних напрямків вдосконалення системи управління житловим фондом є створення ефективного власника житла, насамперед об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Станом на сьогодні в Печерському районі діє 189 ОСББ в 197-ми житлових будинках різних форм власності. У 2018 році створено 17 ОСББ.

На виконання Комплексної цільової програми з підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2016-2020 роки Печерською РДА постійно ведеться робота з інформування та роз’яснення населенню про переваги у створенні в будинках ОСББ.

Також, проводиться інформаційно-розяснювальна робота серед населення про програму співфінансування (70/30) із енергоефективності.  Так, у 2018 році у цій програмі взяли участь 7 ОСББ/ЖБК від Печерського району.

Комунальним підприємством «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва» виконуються роботи з впровадження енергозберігаючих технологій у системах освітлення під’їздів житлових будинків.

Відповідно до плану заходів з енергозбереження у 2018 році виконано переобладнання світильників на енергозберігаючі LED у місцях загального користування в 38 житлових будинках,  зокрема встановлено 459 плафонів.

Також виконано роботи з переобладнання системи освітлення на енергозберігаюче у 92 ліфтах.

Виконано роботи із реконструкції та модернізації 15 ліфтів в  житлових будинках Печерського району.

Згідно із програмою безбар’єрне середовище у 8 житлових будинках облаштовано 8 пандусів.

На прибудинкових територіях комунальної власності встановлено 4 спортивні майданчики на суму 399 тис грн та 4 дитячі майданчики на суму 404 тис грн.

Сформовано оновлений Реєстр гуртожитків Печерського району, з яким можна ознайомитися на офіційному сайті райдержадміністрації.

Розпорядженням Печерської РДА 84 безгосподарчих міжквартальних проїздів закріплено за КП «Керуюча компанія», з метою їх утримання та обслуговування.

7. З початком опалювального сезону в Печерському районі згідно з графіком підготовлено 673 житлових будинки всіх форм власності, а також 54 заклади освіти, 17 закладів медицини, 29 закладів культури, 2 територіальних центри соціального обслуговування та 12 клубів за місцем проживання.

8. З метою ефективного використання майна територіальної громади та виконання економічних показників формуються відповідні переліки комунального майна, які можуть бути передані в оренду.

Зазначені переліки об’єктів висвітлюються на офіційному веб-порталі КМДА та на сайті Печерської РДА.

Загалом, райдержадміністрацією за звітний період укладено  договори оренди з 321 орендарем, всього в оренду передано близько 45 тис кв. м.

За орендоване майно комунальної власності (без ПДВ, переплат та податку на землю):

 • нараховано орендної плати – 24 млн 335 тис грн;
 • отримано орендної плати – 24 млн 897 тис грн;
 • сума заборгованості складає 3 млн 350 тис грн.

У порівнянні до аналогічного періоду попереднього року, надходження за оренду комунального майна збільшилось на 9 млн грн.

Співвідношення суми заборгованості станом на 31 грудня  2018 року до початку року становить 91,46%, тобто показник покращився на 8,54%, в грошовому еквіваленті заборгованість зменшилася на 313 тис грн.

При райдержадміністрації діє постійна комісія, яка щомісяця розглядає питання щодо погашення заборгованості з орендної плати та здійснює контроль за виконанням договорів про передачу в оренду майна.

До орендарів-боржників КП «Керуюча компанія» протягом 2018 року:

 • направлено 83 приписи-претензії на суму 1 млн 076 тис грн;
 • подано до суду 32 позовні заяви про стягнення заборгованості на загальну суму 850 тис грн;
 • Господарським судом м. Києва винесено рішення про стягнення боргу в сумі близько 480 тис грн.

З метою захисту майнових інтересів територіальної громади міста Києва та недопущенням втрати приміщень комунальної форми власності, Печерською РДА забезпечено проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Всього зареєстровано право власності на 236 об’єктів нерухомості, протягом 2018 року – зареєстровано 125.

9. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 7 024 одержувачів державної соціальної допомоги та компенсацій.

Протягом 2018 року 327 учасникам АТО та членам їх сімей призначено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Видано 125 путівок на оздоровлення дітей учасників АТО.

Загалом, пільговим категоріям населення видано 345 путівок на санаторно-курортне лікування.

Управлінням забезпечено надання породіллям району одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у кількості 813 одиниць.

Відповідно до бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів», видано 808 направлень на отримання інвалідами протезно-ортопедичних виробів, інвалідам по зору видано 41 електронний годинник, інвалідам по слуху видано 18 мобільних телефонів, 1 466 осіб отримали засоби особистої гігієни.

Відповідно до міської цільової програми «Турбота. На зустріч киянам» призначено одноразову матеріальну допомогу 498 малозабезпеченим особам на загальну суму 698 тис грн.

Також, призначено одноразову грошову допомогу 36 особам, які постраждали під час участі в масових акціях громадського протесту Революції Гідності.

Житловою субсидією в Печерському районі користуються 12 220 домогосподарств.

Відповідно до Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО/ООС, в Печерському районі зареєстровано 11 414 осіб.

Протягом звітного періоду призначено або поновлено соціальні виплати 4 130 внутрішньопереміщеним особам.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» було профінансовано виплату стипендій 1002 студентам на загальну суму 16 млн 623 тис грн.

Протягом двох років на території Печерського району функціонує пункт гуманітарної допомоги та збору речей для малозабезпечених верств населення, внутрішньопереміщених осіб та осіб, без постійного місця проживання.

Послугами «банку» скористались близько 1000 осіб. «Банк одягу» працює на базі Територіального центру соціального обслуговування Печерського району за сприяння Благодійного фонду «Агапіт» та підтримки інших інститутів громадського суспільства

У 2018 році на обслуговуванні в Територіальному центру соціального обслуговування перебувало 1 338 одиноких непрацездатних громадянин та осіб з інвалідністю. На виконання міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» протягом звітного періоду надавалось безкоштовне гаряче харчування та продуктові набори малозабезпеченим одиноким печерянам, на загальну суму 330 тис грн та продуктові набори на суму        44 тис. грн.

Хочу додати, що на базі Територіального центру діє єдине в Києві відділення паліативної допомоги вдома. Так протягом звітного періоду соціальні послуги отримували 117 осіб.

Територіальним центром загалом надаються такі види послуг:  соціально побутові послуги, у тому числі у домашніх умовах, соціально-медичні, соціально-економічні, освітні, культурно-розважальні та інші послуги.

10. Печерською райдержадміністрацією здійснюється облік громадян, які потребують покращення житлових умов.

Станом на 31 грудня 2018 року на квартирному обліку перебувало 2484 родини.

За 2018 рік надано жилі приміщення 9 родинам, які перебували на квартирному обліку за місцем проживання у Печерському районі.

Видано 143 ордера на зайняття службової площі, 9 ордерів серії Б та 24 ордери мешканцям гуртожитків, що розташовані у Печерському районі та передані на баланс територіальної громади міста Києва.

Хочу відзначити, що за 2018 рік Печерській райдержадміністрації передано 31 квартиру в новобудовах для черговиків квартирного обліку, які будуть розподілені після присвоєння поштових адрес.

11. Райдержадміністрація співпрацює з правоохоронними органами, військовими підрозділами та громадськими формуваннями, з метою запобігання злочинів та інших правопорушень.

Для забезпечення ефективної взаємодії державних та комунальних органів Печерського району, з 2017 року діє «Меморандум спільних дій Печерської РДА, Комунального підприємства «Керуюча компанія», Печерського районного в місті Києві військового комісаріату та Печерського управління поліції».

Також, у лютому 2018 року підписаний Меморандум з Печерським управлінням поліції та Муніципальною вартою про партнерство і співпрацю з Печерською РДА.

Щоквартально подається до КМДА інформація про хід та результати виконання заходів правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Протягом року в райдержадміністрації в рамках реалізації даного проекту проведено цикл правопросвітницьких тренінгів на різну тематику.

12. З метою задоволення попиту населення районну на товари сільськогосподарської та плодоовочевої продукції від виробника, у 2018 році, спільно з КП «Київська спадщина» у Печерському районі проведено 82 сільськогосподарські та 164 сезонних ярмарок.

Реалізація сільськогосподарської продукції здійснюється з дотриманням усіх норм та стандартів торгівлі виробниками Київської області та представниками інших регіонів України, які повністю задовольняють потребу населення у придбанні продуктів харчування за конкурентними цінами.

Печерською РДА здійснюються заходи, спрямовані на розвиток мережі нових об’єктів торгівлі та побуту та раціональне їх розміщення на території району.

Загалом, у районі діють 92 продовольчі магазини, 353 заклади ресторанного господарства, 630 об’єктів непродовольчої торгівлі та 405 об’єктів побутового обслуговування.

У 2018 році відкриті нові підприємства торгівлі: 8 продовольчих магазинів; 7 закладів побутового обслуговування.

13. У Печерському районі зосереджена найбільша кількість пам’яток історії та архітектури міста Києва, загалом у 2018 році нараховувалось 794 об’єкти культурної спадщини.

На території Печерського району функціонує 62 колективи різновідомчих закладів культури і мистецтв, в тому числі: 17 бібліотек, 16 музеїв, 3 художні галереї, 6 театрів, 2 кінотеатри, 4 концертно-мистецьких установи, 5 дитячих музичних шкіл та інші заклади культури.

Протягом 2018 року, Печерською РДА організовано та проведено 790 культурно-мистецьких заходів.

Так, з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України на площі перед будівлею райдержадміністрації відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора, за участю Героя України, почесних гостей, військовослужбовців та громадськості.

До 27-ї річниці Незалежності України проведено фестиваль «Багатонаціональна, дружня та єдина Україна» з ярмаркою майстрів прикладного мистецтва, виставкою автомобілів та різноманітними культурно-розважальними локаціями. Крім того, був встановлений черговий рекорд України за найбільшу кількість малюнків на тему Незалежності України.

З метою розвитку та підтримки національних культур та традицій підписано Меморандум про партнерство з Громадською Організацією «Рада національних спільнот України», в рамках якого, заплановано втілити проект зі створення Центру культур національних спільнот.

За сприянням Ради національних спільнот в кінотеатрі «Київ» до Дня захисника України відбувся одноденний показ фільму «Кіборги» за участю кримськотатарського режисера кінострічки, головних акторів, військовослужбовців, сімей загиблих бійців та Героїв Небесної Сотні.

У листопаді відбувся перший святковий захід, присвячений новорічним святам – традиційне відкриття Резиденції Святого Миколая у Великій Лаврській дзвіниці.

Особливістю святкового відкриття Резиденції Святого Миколая стало представлення містечка янголів – Міжнародної виставки авторських ляльок та встановлення національного рекорду України – «Найбільша кількість янголів на одній локації».

В грудні також встановлено черговий рекорд України «Найбільша кількість іграшок в етнічному стилі, зроблені дітьми на одній локації». Для встановлення рекорду зроблено понад 500 іграшок.

До новорічних та різдвяних світ для дітей пільгових категорій в кінотеатрі «Київ» відбувся показ однойменного фільму українського виробництва «Пригоди S Миколая», наприкінці фільму дітям вручено святкові подарунки.

У своїй роботі Печерська РДА завжди приділяє особливу увагу благодійності та гуманітарній допомозі.

У 2018 році зібрано та передано 21 тонну гуманітарного вантажу для жителів Чернігівщини, які постраждали внаслідок надзвичайної події.

Так, відбулася службова поїздка в зону АТО до міста Попасна Луганської області. Під час візиту, військовослужбовців нагороджено Подяками за сумлінне виконання військових обов’язків та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Крім того, військовим передано подарунки від Київського міського голови Віталія Кличка.

Також спільними зусиллями всіх небайдужих печерян зібрано близько 800 кілограм гуманітарної допомоги.

До збору долучилися органи самоорганізації населення, дошкільні та загальноосвітні заклади Печерського району, центр культурного спортивного розвитку дітей, юнацтва та молоді «АРТ», клуби за місцем проживання, інститути громадянського суспільства, бібліотеки та музичні школи району.

За запрошенням Печерської РДА, діти з зони зіткнення - селища Комишувата Луганської області перебували в столиці України з ознайомчою екскурсією, в рамках спрямованої щодо національно-патріотичного виховання.

Варто зазначити, що за сприянням Печерської РДА систематично впроваджуються суспільно важливі проекти, у тому числі міжнародної співпраці.

Реалізовано соціальний проект Школа Супергероїв, який започатковано громадською організацією Small Heart with Art, за сприяння райдержадміністрації на території Національної дитячої клініки Охматдит встановлено 4 світлофори для навчання правилам дорожнього руху дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні.

Варто зазначити, що в рамках співпраці з Посольством Латвійської Республіки в Україні, в Печерському районі столиці втілюватимуться урбаністичні ініціативи, з використанням новітніх архітектурних рішень у створенні Латвійського скверу в Печерському районі.

В рамках підписаного Меморандуму про співробітництво з Посольством Китайської Народної Республіки в Україні, закладам освіти Печерського району передано 15 інтерактивних дошок та проекторів для навчально-виховного процесу, а також обговорюється проект з облаштування скверу з використанням національних символів КНР.

За результатами переговорів з радником із зовнішньої торгівлі району Чаоян, м. Пекін (Китай) були обговорені умови міжнародного партнерства центральних районів обох країн, зокрема, розглядалися шляхи розвитку в культурній, фінансовій, торгово-економічній, житлово-комунальній, медичній та інших сферах.

Делегація Китайської Народної Республіки відвідала Київський Національний університет технологій та дизайну для обговорення програми академічного обміну.

В рамках двохсторонніх домовленостей про співпрацю з центральним районом Шарлоттенбург-Вільмерсдорф (м. Берлін) в Печерській РДА проведено робочу зустріч з бургомістром округу паном Рейнхардом Науманом, під час якої розглядалися умови розробки спільної програми на 2020-2030 роки стосовно сучасного механізму захисту прав людини за міжнародними стандартами.

Для налагодження українсько-арабських ділових відносин був підписаний Меморандум про співпрацю з президентом Українсько-Арабської Ділової Ради Шейхом Емадом Абу Альрубом, який визначає умови двохстороннього співробітництва в соціальній та інвестиційній сферах.

Для соціального супроводу людей з особливими потребами, які потребують загальної та різносторонньої інтеграції у суспільство підписано Меморандум з громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання «Активне довголіття» та з благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «Сприяння розвитку медицини» для надання якісного реабілітаційного обладнання, фізичної та соціальної реабілітації громадянам з особливими потребами.

Для реалізації спільних соціальних проектів, також підписаний Меморандум про партнерські відносини з громадською організацією «ЛІРОС» Ліга інвалідів – реабілітаційно-оздоровча спілка.

З метою популярізації здорового способу життя та суспільних цінностей, за ініціативи райдержадміністрації в Печерському районі систематично проводяться масові спортивні заходи.

Відтак, на початку 2018 року Печерською РДА започатковано щорічний чемпіонат з футзалу «Ліга Печерська» серед державних та силових структур.

В рамках XXI Спартакіади «Здоров’я» відбулась спортивна гра з міні-футболу серед професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів Печерського району. 

Крім того, за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Управління державної охорони України та Печерської РДА на спортивному манежі ЦСКА Збройних Сил України відбувся Чемпіонат України серед школярів з рукопашного бою.

З березня 2018 року в ЦНАПі розпочато прийом документів з питань надання державної допомоги при народженні дитини.

Також, у ЦНАПі розпочав надання експрес послуги з реєстрації місця проживання дітей, що не досягли 14-річного віку.

З жовтня 2018 року для забезпечення комфортних умов якісного обслуговування населення в ЦНАПі постійно впроваджуються нові технології, зокрема, в раках підписаного Меморандуму про співпрацю з ТОВ «ТЕХНОЛОГІЇ ДЛЯ ЛЮДЕЙ» впроваджено новий сервіс для нечуючих.

У листопаді 2018 року в ЦНАПі департаментом Державної фіскальної служби України впроваджено новий сервіс з отримання безкоштовного електронного цифрового підпису для юридичних та фізичних осіб.

Підсумовуючи звіт, хочу відмітити, що Печерська райдержадміністрація відкрита для діалогу в реалізації будь-яких інноваційних та соціально спрямованих проектів.

Дякую за увагу! Готовий відповісти на ваші запитання!

Перейти до спискуВерсiя для друку