Головна  →  Новини  →  25 січня 2019

Звернення голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергія Мартинчука з нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Звернення голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергія Мартинчука з нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Шановні співвітчизники!  

Щороку, 27 січня, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН Україна разом із світовою спільнотою вшановує пам'ять жертв Голокосту – масового знищення представників єврейського народу, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

Голокост - це одна з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя. Невинних людей знищували просто за етнічну приналежність і лише на українських землях їх кількість сягає моторошного числа - близько 1,5 мільйона осіб.

Про наслідки тих жахливих подій нам - українцям - нагадують схили Бабиного Яру, що у 1941-1945 роках стали місцем масових розстрілів.

Саме в цей день, 74 роки тому, солдати Першого Українського фронту врятували безневинних людей, тих, хто вижив у пеклі одного з найбільших концтаборів - Аушвіц-Біркенау, відчинивши їм двері на волю.

Подібним злочинам немає виправдання і терміну дії. Однак, якими тоді страшними не були б злочини проти українців та євреїв, це не змогло здолати їх волелюбність, духовну основу та людяність.

І сьогодні, у День скорботи та пам’яті, ми схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів, та згадуємо українців, які, ризикуючи власним життям, рятували в’язнів нацистських концтаборів.

Вшановуючи пам’ять жертв Голокосту, ми не лише маємо осмислювати трагічне минуле, а й пам’ятати про ці жахливі сторінки історії, які є фундаментом того майбутнього, в якому не буде місця агресії між народами.

Висловлюю слова співчуття жертвам Голокосту, їхнім рідним і близьким. У єдності з усім світом Україна стоятиме на сторожі найвищих суспільних цінностей, аби завжди панували мир і злагода.  

 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку