Головна  →  Громадська рада  →  21 січня 2014

Напередодні відзначення Дня Соборності України Олександр Мазурчак завітав до ліцею на історико-літературну імпрезу

Напередодні відзначення Дня Соборності України Олександр Мазурчак завітав до ліцею на історико-літературну імпрезу

«Вся Україна святкує День Соборності України, проте особливим він є для Києва. Адже саме на Софійській площі 22 січня 1919 року було проголошено акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це була перша спроба створити вільну соборну Українську державу. У 1990 році близько трьох мільйонів людей, взявшись за руки, з’єднали Львів та Київ. Цей живий ланцюг був одним з наймасштабніших у світовій історії та став ще одним кроком до здобуття незалежності України. І сьогодні для нас усіх велике щастя мати свою вільну державу, рідну мову та атрибутику», – розказав ліцеїстам Олександр Мазурчак, виконуючи завдання Президента України щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди. Фото звіт.

Ліцеїсти провели для гостей заходу екскурс у минуле, зокрема, згадали історичну подію 1919 року, провели пізнавальне опитування та заспівали патріотичні пісні.

Слід зауважити, що ліцей був заснований як Український національний гуманітарний ліцей при Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. З метою створення сприятливих умов для розвитку здібностей молоді в галузі гуманітарних наук Міністерством освіти України видано наказ «Про створення Українського гуманітарного ліцею Київського університету імені Тараса Шевченка». Наразі в ньому навчається 301 ліцеїст, склад педагогічних працівників – 51 вчитель. Директор закладу – Галина Сизоненко – автор 8 науково-методичних посібників. 

Перейти до спискуВерсiя для друку